w ,

Nietypowy produkt placement w książce „Urwisko” Roberta Małeckiego

Robert małecki urwisko

W akcję nowej powieści znanego pisarza kryminałów Roberta Małeckiego wpleciony został wątek ekologicznych obiektów modułowych firmy MOD21 z Grupy ERBUD. To element kampanii promocyjnej i niespodzianka dla pracowników spółki. Jest to pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku.

Okładka nowej książki roberta małeckiego - „urwisko”, której akcja rozgrywa się w podtoruńskiej fabryce mod21.

Okładka nowej książki Roberta Małeckiego – „Urwisko”, której akcja rozgrywa się w podtoruńskiej fabryce MOD21.

Fabuła książek Roberta Małeckiego dzieje się zwykle w Toruniu i okolicach, skąd pochodzi pisarz. W drugim tomie nowego cyklu kryminalnego z policjantami bydgoskiego Archiwum X Marią Herman i Olgierdem Borewiczem swoją rolę odegra start-up MOD21 z podtoruńskiego Ostaszewa, specjalizujący się w ekologicznym budownictwie modułowym z drewna. Jest to element współpracy między spółką a Wydawnictwem Literackim, wydawcą książek Małeckiego.
To była nietypowa propozycja współpracy. Początkowo ją odrzuciłem, bo nie chciałem być „pisarzem do wynajęcia”. Jednak, gdy dowiedziałem się więcej o samym budownictwie drewnianym i idei stojącej za spółką MOD21, zrozumiałem, że podoba mi się to, co robią. Są europejską firmą, ale z mojego Torunia. I postanowiłem, że chcę ich wesprzeć. Od pierwszych rozmów zaznaczyłem, że całą gażę przeznaczymy na toruńskie dziecięce hospicjum Nadzieja, które na pewno mądrze wykorzysta tę sumę pieniędzy – mówi Robert Małecki.
Na wieść o tym geście pisarza spółka MOD21 postanowiła do 50 tysięcy złotych od pisarza, dorzucić na konto hospicjum swoje 21 tysięcy złotych.
W hali produkcyjnej fabryki MOD21 odbył się także wieczorek autorski z Robertem Małeckim dla wszystkich pracowników i ich rodzin. Spółka zostawiła całkowitą wolność twórczą i nie ingerowała w treść fabuły.

Zależało nam tylko na tym, by zarysować i przybliżyć proces budownictwa modułowego, a MOD21 ulokować w rzeczywistych realiach, co dla Torunian, w tym naszych pracowników, będzie atrakcją. Umówiliśmy się także, że byłoby super, gdyby udało się powołać do życia fikcyjnego bohatera, ale bazującego na pewnych realnych cechach któregoś z naszych prawdziwych pracowników – mówi Theodor Kaczmarczyk, prezes spółki MOD21 i zaznacza, że od razu poprosił, by wybór autora nie padł na jego osobę.

MOD21 to startup Grupy ERBUD, specjalizujący się w ekologicznym budownictwie modułowym.

Jak reklamować się na twitch

Jak reklamować się na Twitch i robić to skutecznie?

Popularność shortsów na kanałach gamingowych wystrzeliła w górę

Popularność Shortsów na kanałach gamingowych wystrzeliła w górę [raport Gameset]