w

Program grantowy „Wedel od Serca” dla mieszkańców Pragi-Południe

Już tylko do niedzieli (25 lipca) organizacje pozarządowe mogą zgłaszać projekty w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe. Planowane działania mogą dotyczyć takich obszarów jak ekologia, edukacja, pomoc społeczna, sport i kultura. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty skierowane do mieszkańców Pragi-Południe, najbliższego sąsiedztwa siedziby firmy Wedel, obchodzącej w tym roku swoje 170-lecie.

Konkurs to sprawdzona formuła, którą od 14 lat z sukcesem realizowano wewnętrznie, angażując załogę do wspólnych działań dobroczynnych. W roku jubileuszowym po raz pierwszy do zgłaszania inicjatyw zaproszono nie tylko pracowników Wedla, ale także lokalne fundacje i stowarzyszenia. Działania powinny być skierowane do mieszkańców Pragi-Południe, gdzie od lat 30. XX wieku mieści się siedziba firmy.

Najobszerniejszym filarem przyjętej rok temu strategii społecznej odpowiedzialności Wedla są „Ludzie”, rozumiani nie tylko jako pracownicy, ale również lokalna społeczność. Budujemy długofalowe partnerstwa z warszawskimi i praskimi organizacjami, wspierając ważne społecznie działania. Od 20 lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Serduszko dla Dzieci”, które prowadzi różnorodne akcje w obszarze edukacji dzieci i młodzieży. Włączyliśmy się rewitalizację Ogrodów Polsko-Niemieckich w Parku Skaryszewskim, a także jesteśmy partnerem organizowanego tam co roku Biegu Wedla. Nasz jubileusz chcemy świętować z mieszkańcami Pragi-Południe we wspólnych działaniach. Liczymy, że będzie to dobra okazja, by poznać nowe warszawskie organizacje i zrealizować wspólnie ciekawe projekty – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

Słodki konkurs

Do konkursu „Wedel od Serca” mogą zgłaszać się fundacje i stowarzyszenia, które przygotują projekt skierowany do mieszkańców Pragi-Południe. Chętne organizacje powinny przygotować opis swojego pomysłu na specjalnym formularzu i przesłać go mailowo na adres: csr@wedel.pl. W zgłoszeniu należy wskazać m.in. cel i zakres projektu, termin oraz zakładany budżet.

Zgłoszone inicjatywy oceni wewnętrzna komisja, złożona z przedstawicieli firmy Wedel. Najważniejszym kryterium oceny projektów jest celna diagnoza problemów i potrzeb lokalnych społeczności.

Łączna pula grantów przeznaczonych dla organizacji wynosi 50 000 zł. Jeden podmiot może otrzymać maksymalnie 10 000 zł. Zaplanowane działania powinny być zrealizowane do końca roku.

Ogłoszenie wyników jubileuszowej edycji akcji „Wedel od Serca” zaplanowano na 10 sierpnia. Regulamin i formularz konkursowy dostępne są na stronie: https://wedel.pl/o-firmie/aktualnosci/program-grantowy-wedel-od-serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

E-commerce

Progressive Web App, strony RWD czy aplikacje mobilne – jak korzystamy z e-commerce w telefonie?

Zwyczaje polaków wakacje

Jak wyglądają wakacje 2021? [badanie]