Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Rebranding Studia Produkcyjnego Timecode

Dom produkcyjny TIMECODE, specjalizujący się w produkcji filmów reklamowych, rozwija strukturę i tworzy dział dedykowany produkcji wideo branded content oraz odświeża wizerunek wprowadzając nową identyfikację wizualną.

Niezależny dom produkcyjny Timecode wprowadził nową, uproszczoną identyfikację wizualną. Zmianie uległy: logotyp, typografia i serwis www. Rebrandingowi towarzyszy wyodrębnienie działu produkcyjnego, który specjalizować się będzie wyłącznie w realizacjach filmów branded content.

rebranding

rebranding

Produkujemy video branded content od kliku lat, jednak dopiero od niedawna obserwujemy wzrost zaintereso-wania tym formatem. Kampanie branded contentowe wykorzystujące filmy, są coraz lepsze. Ostatni rok poka-zał, że realizacja ambitnych projektów, wartościowych dla twórców i widzów, a jednocześnie spełniających konkretne oczekiwania marek, jest możliwa. Dlatego postanowiliśmy stworzyć odrębny dział dedykowany branded content i rozwijać tę specjalizację w ramach naszej struktury. – mówi Tomasz Dławichowski – ma-naging director w Timecode.

rebranding

Za koordynację pracy nowego zespołu odpowiadać będzie producentka Agnieszka Piłat, związana z Timecode od 2013 roku. Do działu branded content dołączyła też Agata Derwnis (2d motion designer) oraz Sebastian Hiller (kierownik produkcji).
Branded content to niełatwy format, który wymaga od twórców bardzo dużej elastyczności i dobrego zrozumienia zarówno potrzeb widza jak i oczekiwań marki. Trzeba dobrze się poruszać w dwóch odmiennych środowiskach. Dlatego planujemy rozszerzenie współpracy z wybranymi reżyseriami, posiadającymi doświ-adczenie zarówno w projektach reklamowych, jak i typowo contentowych, m.in. Bartoszem Konopką, z którym współpracowaliśmy w zeszłym roku. – mówi Filip Tomann, executive producer w Timecode.

Nowy logotyp Timecode oparto na zgeometryzowanej, minimalistycznej, nowoczesnej typografii. Litery „t” oraz zredukowane do kropki „i”, razem tworzą wizerunek człowieka ukrytego za kamerą filmową. Obecny w dotychczasowym brand booku kolor czerwony zastąpiono stonowaną, elegancką szarością. Za opracowanie koncepcji komunikacji wizualnej odpowiada studio projektowe Leniva. Zmianie uległ także serwis www.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,