w ,

Ruszyły zapisy na Cheat Champ

Ruszyły zapisy na cheat champ

Cheat Champ to zawody w łamaniu internetowych aplikacji konkursowych organizowane przez bloga My Web Cases. Rozpoczynają się 20 kwietnia o godzinie 13:00 za pośrednictwem platformy Facebook i będą trwały 48 godzin. O przedsięwzięciu mówi jego pomysłodawca – Jakub Caban.

Ikona ccNa początek najprostsze pytanie: skąd pomysł na konkurs?

Pomysł wziął się z obserwacji. Facebook jest coraz popularniejszym kanałem działań marketingowych, aplikacje chcą mieć wszyscy. Zauważyłem, że w wielu konkursach przewijają się te same osoby. W dodatku wyniki są często, umówmy się, dość zaskakujące 😉 Dla tych, którzy mają wiedzę z zakresu HTML na poziomie przynajmniej zaawansowanym oraz znają JavaScript, odpowiedź jest oczywista – ktoś tu nie do końca gra fair. Pytanie, czy to kwestia graczy, którzy oszukują, czy… twórców aplikacji, którzy nie przykładają się do swojej pracy? Wychodzę z założenia, że przygotowując apkę, powinni wiedzieć, w jaki sposób ją złamać. I jeśli na etapie jej powstawania nie są w stanie przewidzieć jak łatwo będzie oszukiwać, to może powinni zastanowić się nad zmianą profesji? 😉

Czy w takim razie istnieje złoty środek na przygotowanie aplikacji konkursowych w taki sposób, żeby nie dało się ich złamać?

Jestem zwolennikiem teorii, że nie ma konkursów w 100% bezpiecznych. Ale niektóre z nich są tak banalne do złamania, że to czasami irytujące. Nie jestem idealistą – nie oczekuję cudów, ale wymagam jakości.

Czyli konkurs jest swojego rodzaju kagankiem oświaty?

Można tak powiedzieć. Zdaję sobie sprawę z tego, że klient niekoniecznie musi wiedzieć jakie zagrożenia istnieją w przypadku konkretnej aplikacji, albo jakich zabezpieczeń oczekiwać. Dlatego chciałbym, żeby to dostawcy podnieśli jakość swoich usług i nie wykorzystywali niewiedzy klientów. Wychodzę z założenia, że jeśli lubisz coś robić i jeszcze Ci za to płacą, to rób to dobrze. Stąd konkurs, który ma zmobilizować twórców, ale też ma być dla nich dobrą rozrywką… 😉

 

Zawody rozpoczynają się 20 kwietnia. Rejestracja przebiega za pośrednictwem aplikacji na fanpage’u My Web Cases. Wszelkie bieżące informacje będą publikowane na wydarzeniu zawodów na fb.
Partnerem zawodów jest zenbox.pl, który zapewnia serwery oraz wsparcie administracyjne.
Więcej informacji znajdziecie na:
– oficjalnej stronie zawodów Cheat Champ: www.cheatchamp.pl
– blogu My Web Cases – organizatora zawodów: www.mywebcases.com
– wydarzeniu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/events/151700468324831
– fanpage’u My Web Cases: www.facebook.com/MyWebCases

Wskaźnik irytacji reklamą bardzo wysoki, ale na stabilnym poziomie

Wskaźnik Irytacji Reklamą bardzo wysoki, ale na stabilnym poziomie

Universal mccann dla goodyear i dunlop

Universal McCann dla Goodyear i Dunlop