Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Spółka Fachowcy.pl kupiła platformę internetową Favore.pl

W ramach rozliczenia transakcji o wartości niespełna 3 mln zł, Grupa Wirtualna Polska została 2% akcjonariuszem Fachowcy.pl Ventures. Po przejęciu serwisu liczba klientów Fachowcy.pl zwiększyła się o 897.

Transakcja została przeprowadzona z wykorzystaniem spółki NextField Investments Limited, która kupiła 100% udziałów spółki Favore.pl sp. z o.o. bezpośrednio od Grupy Wirtualna Polska. W rozliczeniu Grupa Wirtualna Polska nabyła akcje Fachowcy.pl Ventures o wartości ok. 2 mln zł, należące do NextField Investments (po cenie 0,68 zł za akcję). Pozostała część ceny została zapłacona gotówką. NextField Investments odsprzedała wszystkie posiadane udziały Favore.pl do Fachowcy.pl Ventures za kwotę równą cenie ich nabycia.

czytaj:   Gender słowem 2013 roku

„Przejęcie Favore.pl pozwoli nam na skokowy wzrost liczby klientów abonamentowych. Dodatkowo liczymy, że wielu dotychczasowych klientów Favore.pl skorzysta z naszej podstawowej usługi, automatyzacji obecności w Internecie. Bardzo cieszy też, że pozyskujemy bardzo cennego akcjonariusza, którym jest Grupa Wirtualna Polska” – powiedział Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl Ventures S.A.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,