w

Rozmawiając z pszczołami

Rozmawiając z pszczołami

Pszczoły – małe, niepozorne stworzenia, żyjące stosunkowo krótko. Rola jaką pełnia te owady w dużym stopniu przyczynia się do zachowania równowagi w ekosystemie. W celu zwiększenia świadomości ludzi na zagrożenia dla środowiska związane z regularnym zmniejszaniem się pszczelej populacji, marka oferująca naturalne kosmetyki Burt`s Bees wraz z aktorką i producentką filmową Isabelle Rossellini stworzyła projekt o nazwie „Burt Talks to the Bees”.

Wszystko to jest naprawdę ciekawe – nie tylko dlatego że to jest kampania – to jest ciekawe, ponieważ genialnie jest wytłumaczone życie pszczół – co w kontekście ostatnich wydarzen – czyli masowego umierania całych rojów pszczół, staje się po prostu świetną kampanią społeczną.

Rozmawiając z pszczołami
Fot. Youtube. Com

Na stronie internetowej projektu „Burt Talks to the Bees” znaleźć można serię krótkich filmów edukacyjnych, wyjaśniających jakie rodzaje pszczół znajdują się w ulu oraz jak ich funkcje pomagają na zachowaniu równowagi w roju.

Na początku każdego filmu można zobaczyć siedzącego na krześle Burt’a Shavitz’a, pszczelarza, który w 1984 roku został jednym z założycieli Burt’s Bees. Miłośnik pszczół w następnych kadrach zostaje zastąpiony przez samą Rossellini występującą z przyczepioną, interesującą brodą.

Oglądając krótkometrażowe filmy, dowiemy się między innymi dlaczego pszczoły tańczą, jak te owady pomagają zapylać rożne rośliny oraz poznamy smutny los trutni. Każde video przekazuje odbiorcy informację w jaki sposób każdy z nas może pomóc przetrwać pszczelim rojom – poprzez kupowanie produktów z farm nie stosujących ciężkich pestycydów, lub przez hodowanie dzikich kwiatów (które są naturalnym pożywieniem pszczół).

Współpraca z Rossellini nie jest zaskoczeniem dla osób obeznanych z „Green Porno” – produkcjami prezentującymi  zachowanie godowe różnych insektów oraz zwierząt jej autorstwa.

Powołując się na słowa właściciela marki Burt’s Bees, populacja pszczół miodnych od 2007 roku regularnie spada, rocznie o 30%. Te statystyki mogą mieć znaczący wpływ na rolniczy ekosystem, ponieważ zapylanie odgrywa kluczową rolę w hodowaniu roślin.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hQlzLK10F1E&feature=player_embedded[/youtube]

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kPzVbbzc5Aw[/youtube]

 

Strona Wild for Bees

Wiemy co robisz na fejsbuku

Wiemy co robisz na fejsbuku

Zakaz reklamy aptek niekorzystny dla pacjentów

Zakaz reklamy aptek niekorzystny dla pacjentów