w ,

Jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na Facebooku i Instagramie?

Jak wielka orkiestra świątecznej pomocy grała na facebooku i instagramie?

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami i mimo, że na ulicach miast nie ma już śladu po niedzielnym wydarzeniu, to WOŚP nadal gra w social mediach. Już teraz wiadomo, że tegoroczna edycja jest rekordowa – nie tylko pod kątem zebranej kwoty, ale również zainteresowania w mediach, w tym oczywiście w społecznościach.

WOŚP w świecie social media

Oprócz oficjalnej strony internetowej, fundacja pod nazwą „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” ma również swoje konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube, Google+, Pintereście i Snapchacie, a także na vlogu Jurka Owsiaka. Organizatorzy i tym razem zadbali o świetną obsługę swoich społecznościowych profili, prowadząc niezwykle aktywną komunikację z internautami. Ranking NapoleonCat przedstawia te działania w liczbach.

#WOSP2017 na Instagramie

Towarzyszący Wielkiej Orkiestrze znacznik #wosp2017, tylko w dniu wielkiego finału czyli 15. stycznia, został użyty przez 7,3 tys. instagramowiczów. Z ponad 8,6 tys. postów, zdecydowaną większość stanowiły wpisy zawierające zdjęcia. Posty z 15.stycznia wygenerowały łącznie ponad 830 tys. interakcji użytkowników Instagrama.

Hashtag-wosp2017-na-instagramie_analityka-instagrama-w-napoleoncat

Najbardziej lubianymi postami zawierającymi #wosp2017 były wpisy autorstwa Patryka Grudowicza (@patryk_grudowicz), Zuzy Kołodziejczyk (@zuzol) oraz Martina Stankiewicza (@martinstankievitz).

Najbardziej-lubiane-posty-z-wosp2017-na-instagramie_top3_analityka-instagrama-w-napoleoncat

Wśród najbardziej komentowanych znalazły się natomiast wpisy opublikowane na profilach Codziennego Suchara Humor Mem Lol (@codziennysuchar), Aleksandry Marzędy (@styloly) oraz Fundacji WOŚP (@fundacjawosp).

Najbardziej-komentowane-posty-z-wosp2017-na-instagramie_analityka-instagrama-w-napoleoncat

Najwięcej postów zawierających hashtag #wosp2017 opublikowanych zostało przez administratorów kont: Sztab WOŚP (@wosp.sspp), Fundacja WOŚP (@fundacjawosp) oraz Pokojowy Patrol (@pokojowy_patrol).

Najaktywniejsi-autorzy-wosp2017-na-instagramie_analityka-instagrama-w-napoleoncat

Oprócz oficjalnego znacznika #wosp2017 autorzy postów najczęściej używali również hashtagów: #wośp, #wosp, #mastercardgrazwosp, #wielkaorkiestraświątecznejpomocy, #pomagamy, #poland, #wośp2017, #mastercardgrazwośp oraz #jurekowsiak.

WOŚP na Facebooku

Na oficjalnym koncie WOŚP na Facebooku było gorąco jeszcze na długo przed finałem. NapoleonCat sprawdził, co działo się na tydzień przed finałem. Tylko w ciągu 7 dni (w okresie 9-15 stycznia) facebookową stronę WOŚP polubiło ponad 20 tys. nowych użytkowników, a największy przyrost nastąpił pomiędzy 14-15.01. W przeddzień finału konto miało bowiem 1 054 317 zainteresowanych, by 15. stycznia zamknąć liczbą 1 062 731 fanów (wzrost o prawie 8,5 tys. użytkowników).

Najaktywniejsi-uzytkownicy-na-koncie-wosp-na-facebooku_analityka-facebooka-w-napoleoncat

Fani_strony_wosp_na_facebooku_dzienny_przyrost_analityka_social_media_w_napoleoncat

Nie dziwi również fakt, iż najwięcej aktywności fanów przypadało na finałowy dzień Orkiestry. Poniższy wykres przedstawia liczbę osób, które zareagowały, skomentowały, udostępniły posty strony WOŚP, wspomniały o niej w swoich postach, bądź też wykonały inną akcję związaną z profilem. Oprócz użytkowników z Polski, najaktywniejsi byli ci z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Irlandii.

Aktywni-fani-strony-wosp-na-facebooku_analityka_social_media_w_napoleoncat
Również na 15. stycznia przypadło najwięcej interakcji użytkowników oraz najwyższy poziom zaangażowania.

Poniższy wykres pokazuje liczbę aktywności fanów na stronie WOŚP (łączna i cząstkowa liczba komentarzy, reakcji i udostępnień postów ze strony oraz liczba postów na stronę i wspomnień o niej napisanych przez fanów czy inne strony).

Social-interaction-index-sii-strony-wosp-na-facebooku_analityka-facebooka-w-napoleoncat

Social Interaction Index (SII) pokazuje siłę interakcji użytkowników Facebooka ze stroną. Wskaźnik ten bierze pod uwagę posty, komentarze, reakcje, i udostępnienia na danej stronie, a także wspomnienia o niej dokonane przez inne witryny lub użytkowników. SII pozwala bezpośrednio porównywać strony o różnej wielkości.

Client service k2 rośnie w siłę

Client Service K2 rośnie w siłę

Ile warte jest ucho prezesa

Ile warte jest Ucho Prezesa