w ,

Zwierzęta też potrzebują kampanii

Skala bezdomności zwierząt w Polsce jest ogromna. Według szacunków ponad 100 tys. zwierzaków przebywających w schroniskach czeka na nowego właściciela. Dlatego tak istotne jest, aby nagłaśniać problem porzuconych, niechcianych zwierząt i promować odpowiedzialną adopcję. Z tą myślą powstał kolejny spot prezentujący Adopciaki – program fundacji Viva!, w który zaangażowała się marka PURINA. Koncepcję najnowszego spotu przygotowała agencja Uszka w Barszczu, a zrealizował go dom produkcyjny Sputnik Studio.

Program Adopciaki.pl skupia się na propagowaniu odpowiedzialnych społecznie zachowań wobec zwierząt i pokazywaniu pozytywnych emocji, aby uświadomić opiekunom, że proces adopcji może być łatwy i przyjemny. W najnowszej kampanii promującej program i akcję „Pomóż Adopciakom razem z PURINA” pojawiają się kolejne pozytywne historie zwierzaków, które szukają lub już znalazły swojego opiekuna i szczęśliwy dom.

Mocnym punktem kampanii jest spot przygotowany przez dom produkcyjny Sputnik Studio, którego bohaterką jest Ania, właścicielka rudego kota pozyskanego rok temu w procesie adopcji i niedawno adoptowanego psa Kapsla. Anię i Kapsla łączy wyjątkowa relacja i wspólna pasja, która przezwycięża przeszkody.

Prawdziwi bohaterowie

Bohaterami spotu promującego kampanię i akcję „Pomóż Adopciakom razem z PURINA” są zwierzaki, podopieczni fundacji Viva!. To prawdziwi bohaterowie nie tylko spotu, ale całego programu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na zwierzęta potrzebujące naszej pomocy. Na słowach się jednak nie kończy. Adopciaki.pl oferują realną pomoc zwierzętom i ich przyszłym opiekunom, dzięki wsparciu marki PURINA, zaangażowaniu ekspertów z fundacji Viva! i COAPE Polska, program zapewnia pomoc w zakresie behawiorystyki, dietetyki, weterynarii i umieszczeniu zwierzaka w przyjaznym otoczeniu – domu tymczasowym, w którym czeka na stały kąt.

Temat pomagania zwierzakom, a szczególnie psom jest nam bardzo bliski. Biuro domu produkcyjnego Sputnik Studio, który podjął się realizacji spotu do kampanii Adopciaki często odwiedzają 3 mopsy, 2 z nich również pochodzą z adopcji. – zdradza Magdalena Czmuda, producent i właścicielka mopsów. Cieszę się, iż oprócz produkcji stricte reklamowych, których celem jest sprzedaż produktów, możemy realizować także projekty z ideą społeczną. – dodaje Magdalena Czmuda z domu produkcyjnego Sputnik Studio.

Radość zamiast smutku

Większość kampanii, których celem jest pomoc zwierzętom w potrzebie bazuje na smutnych obrazach, pokazując porzucone, zaniedbane psy czy koty. Kampania nagłaśniająca program i akcję „Pomóż Adopciakom razem z PURINA” jest inna, opiera się na pozytywnych emocjach i dostarcza nam powodów do uśmiechu. Spot promujący akcję przedstawia uniwersalną historię, w której to „futrzaści bohaterowie” pomagają nam – ludziom i którzy też potrzebują naszej pomocy. Dla nich najważniejsze jest przebywanie z nami i cieszenie się małymi rzeczami. Każdego dnia zwierzęta dostarczają nam pozytywnych emocji i uśmiechu.

Spot do akcji „Pomóż Adopciakom razem z PURINA” ma zaangażować odbiorcę w realną pomoc zwierzętom. Za kampanie odpowiada agencja Uszka w Barszczu, która zajmuje się komunikacją programu. Wszystko co musi zrobić użytkownik to wejść na landing page www.purinawspiera.adopciaki.pl i tam wirtualnie przytulić Adopciaka, dzięki temu na konto programu trafi 1 zł przekazane przez markę PURINA.

Spot promujący program i akcję wspieraną przez markę PURINA zrealizował dom produkcyjny Sputnik Studio.

Praca ze zwierzętami na planie zdjęciowym jak zwykle jest wyzwaniem. Przede wszystkim zadbaliśmy o komfort występującego w spocie Adopciaka, jak najkrótszy czas jego przebywania na planie i stworzenie mu odpowiednich warunków. Udało nam się pokazać wyjątkową relację, która łączy zwierzęta i ludzi oraz pozytywne emocje. Mamy nadzieję, iż realizacją tego spotu przyczynimy się do promocji programu Adopciaki i idei pomagania zwierzętom w potrzebie. – komentuje Aleksandra Ziemba, obecnie młodszy producent w Sputnik Studio, która była kierownikiem produkcji tego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Codemedia poprowadzi social media agata meble

Codemedia poprowadzi social media Agata Meble

Nominacje 18. Edycji konkursu sar effie awards®

Nominacje 18. edycji konkursu SAR Effie Awards®