Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Żyjesz szybko? Jedz zdrowo!

Obecnie żyjemy w takim okresie, gdzie czas gra znaczącą rolę, jesteśmy zabiegani, zapracowani, gonimy za karierą. Często po ciężkim dniu pracy, nie mamy ochoty na nic jak tylko położyć się i odpocząć. Nie mamy tyle wolnego czasu, by poświęcić go na wymyślenie, a co dopiero przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku. W tym całym chaosie często nie zwracamy uwagi na to, co jemy. Często szybka przekąska na mieście lub niezdrowy fastfood zastępuje nam obiad. Ale nie musi tak być! Mamy modę na zdrowy styl życia, dlatego pomimo szybkiego tempa życia, chcemy jeść zdrowo. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka pomysłów.

Gotuj na zapas!

Chyba najprostszą zasadą, do której możemy się z łatwością zastosować, to gotowanie na zapas. Przygotowując ryż czy ziemniaki, pomyśl jaki inny posiłek możesz z nich przygotować na kolejny dzień bądź kolejny posiłek. Gotując obiad, za jednym razem możesz przygotować również kolację.

Zamrażanie!

Dobrym pomysłem jest także mrożenie. Zamrożone mięso nie jest czymś złym, a i mrożone owoce oraz warzywa nie są gorsze od tych świeżych. Dobrym sposobem jest również mrożenie pieczywa, które po rozmrożeniu smakuje tak jakby było przyniesione dopiero co z piekarni.

Szybkie przepisy!

Internet aż huczy od zdrowych szybkich dań, które możemy przygotować nawet już w 10 minut. Wystarczy chwila, by znaleźć dobry przepis i kolejna chwila, by go przygotować.

Multicooker!

Możesz szybko przygotować zdrowe i pożywne jedzenie już w kilkanaście minut! Istnieją odpowiednie pomoce kuchenne, które pomogą Ci w szybkim przygotowaniu posiłku. Jeśli zastanawiasz się w jakie urządzenie najlepiej zainwestować, sprawdź mulicooker. Jest to sprzęt niebywale przydatny, gdy nie masz czasu na gotowanie. Dlaczego? Multicooker to urządzenie, którym możesz gotować, piec oraz smażyć.

Przyrządzenie posiłku w tym sprzęcie jest banalnie proste. Wystarczy, że wrzucisz wszystkie składniki i ustawisz odpowiedni program oraz czas. Teraz możesz odpocząć i cierpliwie poczekać na gotowy posiłek. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które są zajęte. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia, przejrzyj ranking mulicookerów oraz poradnik, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Jak widzisz istnieją sposoby na to, by jeść zdrowo nawet nie mając czasu na gotowanie. Rozwój technologii bardzo przyczynił się do ułatwianie nam życia. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają nam w domowych porządkach, ale także w kuchni. Zdrowe odżywianie nie musi wymagać wiele czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *