Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Banksy w Strefie Gazy

Brytyjski streetarter stworzył najnowsze murale w Strefie Gazy, o czym poinformował w filmie stylizowanym na reklamę turystyczną. W krótkim video widzimy, jak Banksy przedostaje się do pełnej zgliszcz Palestyny podziemnymi tunelami i tworzy prace na ścianach ruin.

Jedna z prac, zatytułowana „Zniszczenia bombowe” jest inspirowana obrazem „Myśliciel” Rodina. Na innej widzimy wieżę strażniczą zamienioną w karuzelę, a kolejna przedstawia wielkoformatowego kotka i nawiązuje do faktu, że internauci wola oglądać zdjęcia zwierzaków zamiast doszczętnie zniszczonych miejsc konfliktów. Czwarta zawiera wyłącznie angielski napis brzmiący w tłumaczeniu:

„Jeśli umywamy ręce w sprawie konfliktu między silnymi i bezsilnymi, stajemy po stronie silnych – nie pozostajemy neutralni”.

Banksy opublikował zdjęcia murali z komentarzem.

Gazę często określa się jako „największe otwarte więzienie na świecie”, ponieważ nikt nie może do niej wejść ani z niej wyjść. To porównanie jest krzywdzące dla więzień – w nich losowo nie odcina się elektryczności i wody pitnej prawie każdego dnia.”

banksy-gaza-1
banksy-gaza-2
banksy-gaza-3
banksy-gaza-4
banksy-gaza-5
banksy-gaza-6