Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Gazeta.pl uruchomi polską edycję serwisu Business Insider

Polski serwis Business Insider będzie częścią grupy Gazeta.pl i ruszy pod koniec 2015 r. Najnowsza wersja językowa jednego z najszybciej rosnących serwisów biznesowo-technologicznych na świecie łączyć będzie lokalnie tworzone treści z ekskluzywnymi materiałami z edycji amerykańskiej.

– To dla nas ciekawe wyzwanie. Szukaliśmy atrakcyjnego formatu serwisu biznesowego i Business Insider pasuje idealnie. To jeden z najszybciej rozwijających się projektów z obszaru nowych mediów w światowym internecie. Dla Agory i portalu Gazeta.pl to ważny krok w kierunku wzmocnienia portfela serwisów biznesowych. Nowy serwis dostarczy naszym czytelnikom jeszcze więcej nowoczesnych, unikalnych treści, a naszym partnerom biznesowym pozwoli zaistnieć z przekazem reklamowym w coraz popularniejszej kategorii tematycznej – mówi Paweł Wujec, dyrektor segmentu Internet w Agorze.

W polskiej wersji Business Insider dominować będą materiały przygotowywane przez lokalną redakcję, a obok nich publikowane będą autorskie treści pisane przez amerykański zespół serwisu. Polscy czytelnicy poznają m.in. teksty Henry’ego Blodgeta, byłego analityka z Wall Street i redaktora naczelnego amerykańskiej Business Insidera. Najciekawsze treści z polskiego Business Insider będą prezentowane również na stronie głównej portalu Gazeta.pl, dzięki czemu dotrze do nich szeroka grupa czytelników.

– Business Insider to świetne treści biznesowo-lifestyle’owe, a fundamentem działania tej marki jest mocna obecność w sieciach społecznościowych. Jesteśmy przekonani, że w polskim internecie jest miejsce na nowoczesny, mocno socialowy serwis o szeroko pojętym biznesie – dodaje Paweł Stremski, dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl.

– To już ósma wersja językowa Business Insider. Polska to ciekawy i dynamiczny rynek medialny. Cieszymy się, że naszym partnerem będzie tu Agora, która przy wsparciu naszego międzynarodowego zespołu stworzy polską wersję Business Insidera. Wierzymy, że nasze doświadczenie oraz pozycja zasięgowa grupy Gazeta.pl przełożą się na sukces – mówi Julie Hansen, prezes i dyrektor zarządzająca Business Insider.

Business Insider to jeden z najbardziej innowacyjnych serwisów o tematyce biznesowo-technologicznej na świecie. Jego amerykańska edycja została założona w 2007 roku przez Henry’ego Blodgeta, byłego analityka z Wall Street oraz Dwight’a Merrimana i Kevin’a Ryana, szefów DoubleClick. Business Insider to gospodarz konferencji branżowych (m.in. Ignition) oraz właściciel usługi BI Intelligence.

Gazeta.pl to jeden z największych polskich portali internetowych z rozbudowaną społecznością użytkowników oraz szeroką grupą serwisów tematycznych, narzędzi i usług. Jedno z najważniejszych i najpopularniejszych miejsc w polskim internecie, jest elementem codziennego rytuału jego aktywnych użytkowników. Grupa Gazeta.pl jest częścią spółki medialnej Agora SA.

źródło: mat. pras