w

Jan Krzysztof Duda rozpoczyna współpracę z Lenovo

Jan-krzysztof duda
Jan-Krzysztof Duda

Arcymistrz szachowy Jan Krzysztof Duda rozpoczyna współpracę z Lenovo. Nowy ambasador wspierany będzie przez mobilną stację roboczą ThinkPad P1 3. generacji podczas treningów oraz przygotowań do licznych rozgrywek i turniejów. Dzięki wysokiej wydajności oferowanej przez laptopa i jego zaawansowanym możliwościom, najlepszy polski szachista będzie miał możliwość skuteczniejszego przygotowania się do rywalizacji ze ścisłą światową czołówką. 

Jan-Krzysztof Duda zdecydował się na wybór Lenovo ThinkPad P1 3. generacji z bogatej oferty komputerów Lenovo zastępując wcześniej wykorzystywane Lenovo ThinkPad X1 Carbon oraz Lenovo Yoga. Nowa, mobilna stacja robocza jest przystosowana do pracy z wymagającym dużej mocy obliczeniowej oprogramowaniem. Laptop nie tylko wyróżnia się szybkością i stabilnością pracy nawet na najwyższych obrotach. Konstrukcja wykonana z wytrzymałego, lecz lekkiego włókna węglowego, sprawia, że z wagą 1,7 kg ThinkPad P1 3. generacji jest najlżejszą mobilną stacją w ofercie producenta, a wsparcie serwisowe realizowane jest w każdym zakątku globu, co jest istotne podczas wyjazdów na turnieje rozgrywane na całym świecie. W połączeniu z  wysoką wydajnością stanowi idealne zaplecze technologiczne dla potrzeb arcymistrza szachowego.

”Nowoczesna technologia na dobre odmieniła oblicze szachów. Gracze mają wręcz nieograniczony dostęp do bazy informacji oraz silników szachowych, których algorytmy mogą przetworzyć nawet pół miliarda partii szachowych podczas jednej sesji. Co nie uległo zmianie, to ogromna rola przygotowania umysłu do każdej rozgrywki, a tym samym analitycznego, kreatywnego podejścia do gry. Dlatego trenuję nawet do 6-7 godzin dziennie przed ekranem czy to analizując partie szachowe, czy tocząc pojedynki przed komputerem. Trenuję przed turniejami, będąc w podróży, a na zawodach w pokojach hotelowych – dlatego mój komputer musi być zawsze dostępny na wyciągnięcie ręki oraz gwarantować bezawaryjność. I taki sprzęt znalazłem w ofercie Lenovo, których urządzenia znane są mi od dawna. Mając na uwadze moje pozytywne doświadczenia oraz potrzeby, które spełnia wysoka wydajność i mobilność oferowanych przez nich stacji roboczych, zdecydowałem się na taki wybór i cieszę się, mogąc współpracować z Lenovo w moim dalszym rozwoju – mówi Jan-Krzysztof Duda, arcymistrz szachowy.

Konfigurację stacji roboczej, która została przygotowana według ścisłych wymagań arcymistrza, stanowią wydajny procesor Intel Core i7, 32 GB pamięci RAM DDR4, dysk SSD o pojemności 1 TB oraz karta graficzna NVIDIA Quadro T1000. ThinkPad P1 3. generacji dodatkowo otrzymał zaawansowane wsparcie serwisowe Lenovo Premier Support, w ramach którego zdalna obsługa techniczna na najwyższym poziomie, dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu arcymistrz może skupić się wyłącznie na treningach i pojedynkach. 

Jan-Krzysztof Duda rozpoczął właśnie swój udział w cyklu turniejów międzynarodowych, wśród nich Puchar Świata FIDE, rozgrywany od 10 lipca w Soczi, który wyłoni najlepszego zawodnika globu. Wyniki oraz wybrane pojedynki oglądać można na żywo na stronie https://worldcup.fide.com/ 

Zdjęcie: Lennart Ootes

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Lojalny klient

  Typy lojalnych klientów – dlaczego wracają?

  Jak założyć grupę na facebooku

  Facebook przeznaczy miliard dolarów na wsparcie twórców treści