w ,

Język łączy pokolenia. Młodzi Brazylijczycy uczą się angielskiego od seniorów z USA

Język łączy pokolenia. Młodzi brazylijczycy uczą się angielskiego od seniorów z usa

„Speaking Exchange” to wzruszający przykład porozumienia ponad podziałami w słusznej sprawie. W ramach projektu młodzi Brazylijczycy mogli ćwiczyć się w angielskich rozmówkach prowadzonych z pensjonariuszami amerykańskich domów spokojnej starości.

Założenia projektu, zrealizowanego przez agencję FCB Brazil dla sieci szkół językowych CNA, były bardzo proste. Dzięki współpracy młodzi Brazylijczycy, którzy często nie mają szansy na zagraniczne podróże, mogą poszerzyć językową wiedzę, a seniorzy zaspokajają emocjonalną potrzebę rozmowy i kontaktu. Konwersacje dotyczące codziennego życia, rodziny i marzeń były nagrywane, a nauczyciele z NFC mogli ocenić postępy swoich podopiecznych na ich podstawie. Rozmowy odbywały się za pośrednictwem wideoczatów, więc obie strony mogły nie tylko słyszeć, ale też widzieć siebie nawzajem.

Ten fakt, a także duża różnica wieku między rozmówcami okazały się katalizatorem wyjątkowych przeżyć, które wykraczały poza zwykłą pomoc w nauce. Jak pokazuje wzruszające case study akcji, obie strony podchodziły do rozmów z bardzo pozytywnymi emocjami, a porozumienie było możliwe pomimo kilometrów i barier językowych dzielących rozmówców.

W pierwszej odsłonie projektu uczestniczyli uczniowie szkoły CNA z brazylijskiego miasta Librerdade oraz pensjonariusze ośrodka Windsor Park Retirement Community w Chicago.

Szymon holcman dołącza do zespołu warszawskiego studia animacji i postprodukcji human ark

Szymon Holcman dołącza do zespołu warszawskiego studia animacji i postprodukcji Human Ark

Szybciej, krócej, za ile chcesz. Tak reklamują się agencje

Szybciej, krócej, za ile chcesz. Tak reklamują się agencje