w

Platforma Linkhouse notuje duże wzrosty

Linkhouse link building
linkhouse link building

W ubiegłym roku przychody platformy Linkhouse zwiększyły się o 102% (z 5,4 mln zł do 10,9 mln zł), a zysk w tym samym okresie z 0,3 mln zł do 1,8 mln zł. Ambitne prognozy kontynuacji wzrostów znajdują potwierdzenie w opublikowanych właśnie wynikach za I półrocze 2021, w którym firma zanotowała 8,9 mln zł przychodu i 1,74 mln zł zysku, co oznacza odpowiednio 93% i 98% wzrostu w porównaniu do I półrocza 2020.

Content marketing i link building, czyli branże, w których działa Linkhouse, są bezpośrednio powiązane z sytuacją rynku e-commerce, a ten w czasie pandemii jeszcze przyspieszył swój dynamiczny wzrost. Linkhouse jest drugą największą firmą na rynku artykułów sponsorowanych w Polsce i pośredniczy obecnie w 4500 publikacji miesięcznie, a wśród klientów ma aż 14 z 20 firm z branży e-commerce posiadających najlepszą widoczność w sieci. 

Bardziej od wzrostu przychodów cieszy nas oczywiście zwiększenie rentowności. Jednym z jego powodów jest fakt, że ponad 100% wzrost sprzedaży wypracowany od początku pandemii, obsługuje zespół tej samej wielkości co w marcu 2020 roku. Skupiamy się na automatyzacji procesów, zatrudnienie zwiększając, tylko gdy jest to niezbędne – mówi Michał Chlewiński, CEO i jeden z założycieli Linkhouse.

Prognozy finansowe na rok 2021 zakładają 18 mln złotych przychodu i 3,5 mln złotych zysku. Jeśli się sprawdzą, średni przychód w 11-osobowym zespole wyniesie ponad 1,5 mln złotych na pracownika. Jak zapewniają właściciele, nadal jest pole do zwiększenia efektywności przy zachowaniu komfortu pracy zespołu i… zakazu nadgodzin, który obowiązuje w firmie od kilku lat.

Linkhouse: Przychody i zyski w ostatnich czterech latach:

RokPrzychód
(w milionach zł)
Zysk
(w milionach zł)
201830,163
20195,40,29
202010,91,88
2021 (prognoza)17,93,5

 

Ciekawostką jest, że Linkhouse od początku pandemii działa w 100% zdalnie. 

12 marca ubiegłego roku, widząc pogarszającą się sytuację, zdecydowaliśmy się zorganizować dzień próbny pracy zdalnej i nigdy nie wróciliśmy już do biura. Stale monitorujemy sytuację i jeżeli zaczną docierać do nas sygnały od zespołu, że jest taka potrzeba, to oczywiście wrócimy do pracy stacjonarnej, ale na ten moment nic tego nie zapowiada – tłumaczy Damian Kozłowski, drugi z właścicieli firmy.

Skalowalny model biznesowy na szybko rosnącym i bardzo perspektywicznym rynku stawia w bardzo dobrej sytuacji spółkę, która dopiero planuje rozpoczęcie ekspansji zagranicznej. 

Polski rynek to mniej niż 1% globalnego, więc potencjał wzrostu przy zagranicznej ekspasji jest bardzo duży. Najbliższe kwartały będą dla nas okresem kończenia przygotowań do wejścia za granicę. Pod kątem technologicznym, zarówno my jak i nasz polski konkurent Whitepress posiadamy bardzo dużą przewagę nad rozwiązaniami obecnymi na innych rynkach, więc jestem przekonany, że już niedługo Polska będzie bardzo silnie reprezentowana w naszej branży – przekonuje Chlewiński.

Whitepress to lider polskiego rynku content marketingu i link buildingu, który w zeszłym roku został kupiony przez RTB House. Choć kwota transakcji nie została ujawniona, to w branży mówi się o wycenie przekraczającej 60 mln zł. 

Kwota nie może dziwić w świetle raportu TechNavio, wiodącej firmy zajmującej się badaniem rynku i trendów, które mogą kształtować globalnymi procesami. Według ich analizy branża content marketingowa – w ciągu najbliższych pięciu lat – ma urosnąć aż o ok. 420 miliardów dolarów, a to oznacza coroczny wzrost o 16%.


  1. Dlaczego szybkość wczytywania strony jest istotna dla Twojego sklepu internetowego
  2. Marketing treści w SEO – czy content nadal jest „the king”?
  3. 6 na 10 specjalistów korzysta z AI do tworzenia contentu. Czy copywriterzy powinni czuć się zagrożeni?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wady i zalety reklamy prasowej

Reklama prasowa wciąż może być skutecznym sposobem promocji swojej oferty. Kiedy warto w nią zainwestować?

Dominik wałęga

Dominik Wałęga wraca do Performicsa w nowej roli