Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Poradnik instagramowicza, czyli appki warte uwagi

Robienie kolaży, tagi, łatwe udostępnianie i garść porad – te aplikacje z pewnością ułatwią życie każdemu miłośnikowi Instagrama.

Diptic

Prosta w użyciu aplikacja pozwala na tworzenie fotograficznych kolaży. Użytkownik ma do dyspozycji 56 layoutów, które można modyfikować, na przykład zmieniając kolor linii podziału lub zaokrąglając krawędzie zdjęć. Wśród funkcji, o których warto wspomnieć znajduje się możliwość tworzenia fotografii, których elementy przenikają przez dzielące je ramki.

diptic

Typic

Bardzo prosta aplikacja umożliwiająca przeróbkę zdjęć i dodawanie podpisów tworzonych za pomocą 36 różnych czcionek oraz 18 znaków specjalnych w 21 kolorach. Do wyboru stylu służy wygodny próbnik, a tekst można przesuwać palcem. Aplikacja jest darmowa i pracuje na urządzeniach z systemem iOS w wersji od 5.0 w górę (iPhone 3GS, 4, 4S, 5, iPod touch od 3 generacji wzwyż oraz iPad).

typic

Instagram Tips

Dzięki tej aplikacji nauczysz się w pełni wykorzystywać możliwości Instagrama, zaczynając od podstaw obróbki, przez opcje udostępniania aż po triki, takie jak stosowanie kilku filtrów w ramach jednego zdjęcia. Aplikacja jest darmowa i dostępna na urządzenia z systemem iOS 3.2 lub wyższym (iPhony, iPody i iPady).

Instagram Tips app

InstaRepost

Aplikacja repost pozwala na łatwe i szybkie przenoszenie zdjęć innych użytkowników do własnego kanału na Instagramie, bez konieczności robienia zrzutów ekranu. Obrazy można również przerabiać, zmieniając położenie lub transparentność znaku wodnego czy loga. Warunkiem prawidłowego użytkowania aplikacji jest uznanie autorstwa osób udostępniających fotografie. InstaRepost jest darmowy i działa na Androidzie od 2.2 wzwyż oraz w systemie iOS 5.0 lub wyższym (iPhone 3GS, 4, 4S, 5, iPod touch od 3 generacji wzwyż oraz iPad).

InstaRepost app

InstaCollage

Kolejna aplikacja służąca do robienia kolaży. Od Diptica odróżniają ją bardziej fantazyjne szablony, wykorzystujące nietypowe kształty, które można uzupełniać tekstem, grafiką czy tłem. W wersji na Androida mamy do dyspozycji 50 efektów fotograficznych i dodatkowe 20 na tła, a InstaCollage na iOS oferuje ponad 50 szablonów, 18 efektów, 115 naklejek i 40 rodzajów czcionek do podpisów. Aplikacja jest darmowa i działa w systemie Android 2.1 lub wyższym oraz na wszystkich urządzeniach Apple z systemem iOS 4.3 lub wyższym.

InstaCollage

InstaFood

Aplikacja, która podkręca zdjęcia jedzenia, pozwala dodawać tagi,  dekorować odpowiednimi napisami, przyznawać oceny i dodawać informacje o lokalizacji. InstaFood jest płatny i działa w systemie Android od wersji 2.2 w górę a także na wszystkich urządzeniach Apple z systemem iOS 5.0 lub wyższym.

instafood

InstaWeather

Dzięki tej aplikacji możesz uzupełnić zdjęcia o dane pogodowe, zarówno aktualne jak i prognozowane. Do dyspozycji mamy 9 skórek o różnym poziomie szczegółowości, od najprostszych, pokazujących wyłącznie lokalizację i temperaturę, aż po szczegółowe dane na temat ciśnienia, kierunku wiatru i opadów. Aplikacja jest darmowa i można ją stosować na urządzeniach z systemem Android 2.2 lub wyższym oraz na wszystkich gadżetach Apple z systemem iOS od wersji 5.0 w górę.

InstaWeather

 

InstaPlace

Jak przekonują twórcy aplikacji, robienie zdjęć bez opisów jest dla nudziarzy, więc jej użytkownicy mają do dyspozycji wiele rodzajów skórek na różne okazje, z bogatą gamą czcionek do wyboru. Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia z Androidem w wersji 2.2 lub wyższej, a także na iPhony, iPody i iPady z systemem iOS od 5.0 w górę.