Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Szukanie pracy przez Facebooka. Taka będzie nowa funkcjonalność.

Jak informuje serwis nasdaq.com z końcem lata Facebook będzie uruchamiał własną wyszukiwarkę ogłoszeń rekrutacyjnych. Ogłoszenia będą agregowane m.in. z BranchOut, Jobvite i Work4 Labs.

Już w październiku poprzedniego roku portal podjął współpracę z Resorem Pracy U.S. i ogłosił, że w ramach wspólnych działań zostanie zbadana możliwość wirusowego dostarczania ofert pracy przez Facebook.

źródło: flickr.com/dkalo/CC BY-SA 2.0

Mimo, że wyszukiwarka nie będzie maksymalnie rozbudowana, to z pewnością będzie za jakiś czas stanowić konkurencję dla portali społecznościowych specjalizujących się w kontaktach biznesowych (LinkedIn).

Wiadomo, że już teraz pracodawcy sprawdzają potencjalnych pracowników przez Facebooka. Wiele z firm korzysta również z możliwości portalu społecznościowego i zachęca do aplikowania. M.in. takie korporacje jak Unilever, Dell,  PricewaterhouseCoopers i Wal-Mart Stores Inc mają na portalu zakładki informacyjne praca. Niektóre z firm tworzą też odrębne profile poświęcone rekrutacji i wsparcia swojej marki jako pracodawcy (employer branding).

Wygląda więc na to, że Facebook będzie rozwijał się też w kierunku biznesowym. Mamy tylko nadzieję, że za tymi zmianami nadążą użytkownicy i zadbają o wygląd i właściwe ustawienia prywatności na swoich tablicach.