Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

WikiWand, czyli Wikipedia w nowej szacie

Nie szata zdobi człowieka, a tym bardziej Wikipedię, której popularności nie szkodzi zgrzebny i niezmienny od lat wygląd. Na modyfikację layoutu nie ma co liczyć, ale esteci mogą zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która przeobrazi oblicze sieciowej encyklopedii specjalnie dla nich.

WikiWand to narzędzie, które przekształca sposób wyświetlania treści, typografię i ogólny layout poszczególnych stron na Wikipedii. Żeby korzystać ze starej encyklopedii w nowej szacie, wystarczy wyszukiwać hasła za pośrednictwem strony Wikiwand.com, która wyświetla informacje na nowo w ponad 60 językach, w tym w polskim. Zmiany są widoczne nie tylko na komputerze, ale też na urządzeniach mobilnych. Korzystający z przeglądarki Chrome mogą zainstalować aplikację, która automatycznie zmienia strony z Wikipedii na te w wersji WikiWand. Co ciekawe, w tym wypadku treści ładują się średnio 2 razy szybciej niż normalnie.

marketing zwykła wiki_admonkey

marketing_wikiwand_admonkey

Skoro WikiWand działa i wygląda dobrze, czemu po prostu nie przekształcić w ten sposób całej Wikipedii? Odpowiedź jest praktyczna: dzięki bardzo prostemu layoutowi internetowa encyklopedia działa właściwie na wszystkich urządzeniach, niezależnie od ich parametrów czy roku produkcji, a jej twórcom zależy na jak największej powszechności treści. Przez wzgląd na to nowa, ładniejsza Wikipedia będzie dostępna dla tych, którzy zechcą z niej korzystać.

wikiwand2_admonkey

wikiwand3_admonkey