w

Wirtualna Polska z odświeżonym serwisem praca.wp.pl

Wirtualna polska z odświeżonym serwisem praca. Wp. Pl

Wirtualna Polska gruntowanie przebudowała serwis skierowany do osób poszukujących pracy lub zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej. Nowa praca.wp.pl została uproszczona (uporządkowano funkcjonalności i architekturę informacji), zyskała nowoczesny, ergonomiczny layout oraz wygodną wyszukiwarkę ofert. Powstała też wersja mobilna witryny, dopasowująca się automatycznie do smartfonów i tabletów.

Do projektowania nowego serwisu przygotowywaliśmy się bardzo długo, przeprowadzając skrupulatną analizę potrzeb naszych odbiorców. Oddajemy użytkownikom przyjazny i ergonomiczny serwis w odświeżonej szacie graficznej – mówi Karol Naruszewicz, Kierownik Zespołu Serwisów Praca, Lokalizacyjnych i Ogłoszeniowych WP.PL, odpowiedzialny za projekt. – Internauci cenią nas za wysokiej jakości artykuły oraz ogromną bazę ofert pracy. Właśnie na dobre zaprezentowanie tych dwóch elementów położyliśmy największy nacisk.

Serwis został maksymalnie uproszczony – zrezygnowano ze zbędnych kategorii. Wygoda korzystania z funkcjonalności i czytelny, nowoczesny layout to główne, ale niejedyne atuty nowej witryny. Użytkownicy na pewno docenią bogatą bazę ofert pracy, która zawiera dziesiątki tysięcy pozycji. Dzięki współpracy z największymi dostawcami ogłoszeń w Polsce (Pracuj.pl oraz Monterpolska.pl), każdego dnia prezentowanych jest kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń. Można je z łatwością przeglądać korzystając z wyszukiwarki, dostępnej na każdej podstronie witryny.

Nowa praca od wp. Pl
Wirtualna polska z odświeżonym serwisem praca. Wp. Pl

Ważną częścią serwisu są wiadomości z rynku pracy. Codziennie publikowanych jest kilkanaście najświeższych newsów związanych z zatrudnieniem. Prezentowane są informacje dotyczące zmian w przepisach. Nie brakuje też danych i raportów, wyjaśniających aktualne tendencje w rekrutacji.

Na uwagę zasługuje duża liczba poradników. Są one szczególnie pomocne przy pisaniu CV i przygotowywaniu się do rozmów kwalifikacyjnych (np. Jak podrasować CV, Gdzie do pracy po maturze – najlepsze branże, Jak się skutecznie „sprzedać” podczas rekrutacji?). Użytkownicy mają też możliwość zadawania pytań ekspertom – m.in. prawnikom i doradcom zawodowym (Porady ekspertów). Co ciekawe, witryna stanowi pokaźną bazę wiedzy dla osób szukających zatrudnienia za granicą. Nie zapomniano też o absolwentach, którzy co roku zmagają się z problemem bezrobocia – to im dedykowana jest podstrona Pierwsza Praca. Interesującym elementem serwisu są Zarobki. Raporty płacowe, zawierające dane
o wynagrodzeniach pochodzące z przedsiębiorstw, uzupełniono wpisami internautów. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość porównywania wynagrodzeń, a także sprawdzenia, ile zarabiają pracownicy w innych regionach czy branżach.

Wraz ze startem serwisu, ruszyła jego mobilna wersja. M.praca.wp.pl stworzona została
w technologii HTML5 i CSS3, dzięki czemu automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana (w układzie jedno- lub dwukolumnowym).

Praca.wp.pl to jedyny serwis o tej tematyce w Polsce, który łączy w sobie bogatą bazę ogłoszeń o pracę, najważniejsze newsy dotyczące zatrudnienia i użyteczne poradniki związane z poszukiwaniem pracy, rozwijaniem kariery zawodowej, prawem pracy itd.

Więcej informacji:
praca.wp.pl
m.praca.wp.pl

źródło: mat. pras.

Semahead dla rmf fm

Semahead dla RMF FM

Codemedia planuje w 2014 roku ekspansję na rynki zagraniczne

Codemedia planuje w 2014 roku ekspansję na rynki zagraniczne