w

1000 pierwszych dni oczami dziecka [kampania społeczna]

1000 pierwszych dni

Dlaczego okres 1000 pierwszych dni jest tak ważny dla rozwoju i przyszłego zdrowia dziecka? Czy rodzice wiedzą, jakie znaczenie ma żywienie malucha w pierwszych latach jego życia? W nowej kampanii edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, skierowanej do przyszłych i obecnych rodziców, to właśnie dziecko opowiada o tym, jak ogromne znaczenie mają decyzje żywieniowe podejmowane przez opiekunów.

Celem inicjatywy jest dotarcie – w nietypowy sposób – do jeszcze większej liczby odbiorców z wiedzą na temat roli prawidłowego żywienia w okresie 1000 pierwszych dni, liczonym już od chwili poczęcia przez pierwsze lata życia.

Film został przygotowany z myślą o rodzicach i rodzinach planujących lub oczekujących dziecka, a także opiekunach i osobach, które odgrywają istotną rolę w żywieniu małego człowieka. Oddając emocje towarzyszące rodzicom, podkreśla rolę prawidłowego sposobu żywienia w pierwszych latach życia.

Oficjalna premiera filmu miała miejsce 16 marca b.r. podczas konferencji prasowej pt. „Wyzwania żywieniowe w trakcie 1000 pierwszych dni życia”, na której zostały zaprezentowane wyniki najnowszego, ogólnopolskiego badania pt. „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia – badanie ogólnopolskie 2016 rok”.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Matki i Dziecka, a zainicjowane i sfinansowane przez Fundację NUTRICIA.

Informacje o żywieniu w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia i zaleceniach żywieniowych dla niemowląt i małych dzieci można znaleźć na stronie www.1000dni.pl.

Przekrój z nową stroną www od huncwot

Przekrój z nową stroną www od Huncwot

#dziewczynyrządzą w sklepach deichmann

#DziewczynyRządzą w sklepach Deichmann