w

TOP 5: polskie ilustratorki, które warto obserwować

top 5: polskie ilustratorki, które warto obserwować 1

Kontynuując małą tradycję naszych „piątek”, tym razem prezentujemy polskie ilustratorki, które warto obserwować. Każda z nich tworzy w zupełnie innym stylu, ale łączy je dynamiczny rozwój, oryginalność i talent. Poznajcie je i inspirujcie się do woli.

Emilia Dziubak

Ilustratorka z Poznania, freelancerka. Jej prace można podziwiać na blogu i w serwisie Behance, a reprodukcje kupić w sklepie Lumarte. Emilia ma na swoim koncie ilustracje na potrzeby wydawnictw dla dzieci, animacji czy aplikacji mobilnych.

1

2

3

4

5

Gosia Herba

Gosia Herba mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jest ilustratorką, tworzy także komiksy. Możecie ją śledzić poprzez jej stronę lub sprawdzać portfolio publikowane w serwisie Behance. Jeśli zechcecie mieć jedną z jej reprodukcji, to możecie je kupić w sklepie Etsy.

Ilustracje Gosi możecie znaleźć w wielu magazynach, takich jak Twój Styl czy Zwierciadło, a na koncie ma także projekty wzorów na porcelanę czy tkaniny. Oryginalny styl pozwala odróżnić jej kreskę od wszystkich innych.

6

7

8

9

10

11

Joanna Gniady

Kolejna ilustratorka także mieszka i tworzy we Wrocławiu. Charakterystyczny styl rysunków Joanny jest doceniany przez klientów w Polsce i za granicą. Rysuje dla wydawnictw, ma na koncie okładki płyt, wzór tkaniny i plakaty czy broszury dla Urzędu Miasta we Wrocławiu. Prace Asi możecie podziwiać na jej stronie i Facebooku, a reprodukcje kupić w sklepie Etsy.

12

13

14

15

16

Ola Marchocka

Kolejna bohaterka przeglądu przenosi nas w bardziej mroczne klimaty. Ola Marchocka jest dyplomowaną ilustratorką i dyrektorem artystycznym. Pracując w agencji interaktywnej odpowiada za kreacje reklamowe dla klientów komercyjnych. Po pracy tworzy ilustracje, które są kombinacją rysunku, malarstwa i sztuki cyfrowej. Co ciekawe, Wiele z prac Oli stało się tatuażami, „noszonymi” przez jej fanów na całym świecie. Obserwujcie Olę na jej stronie internetowej i Facebooku.

17

18

19

20

21

Marta Sokołowska

Ostatnia w naszym zestawieniu (ale jedynie ze względu na kolejność alfabetyczną) jest Marta Sokołowska. Ta warszawska ilustratorka tworzy szkice i kolorowe grafiki, ma na koncie też wzór na koszulki. Zapadające w pamięć postacie ludzi czy zwierząt wyróżniają się charakterystyczną kreską. Jej dzieła dostępne są na Behance, Deviantart i Carbonmade.

czolo

22

23

24

25

26

27

28

Jeśli macie pomysły na kolejne piątki, albo uważacie, że to Wy powinniście być bohaterem naszego kolejnego zestawienia – piszcie do nas ☺

[podobne_zestawienie]

Co myślisz?

peta inspiruje się "hannibalem"[spoiler!] 7

Peta inspiruje się „Hannibalem”[spoiler!]

op1 dla cropp - promocja kolekcji snowboardowej 8

Op1 dla CROPP – promocja kolekcji snowboardowej