w

73% firm szuka pracowników w social media

73% firm szuka pracowników w social media

Social Job Ads oraz TalentBin to nowe narzędzia do optymalizacji procesu rekrutacji. Dzięki nim pracodawca może za pośrednictwem mediów społecznościowych skuteczniej dotrzeć do ściśle wyselekcjonowanej grupy kandydatów. Jest to o tyle istotne, że już 73% firm szuka pracowników na serwisach społecznościowych.

W mediach społecznościowych zamieszczamy informacje o wykształceniu, odbytych kursach czy poprzednich i aktualnych miejscach zatrudnienia. Dodatkowo przez lajkowanie postów oraz dołączanie do grup tematycznych informujemy o swoich zainteresowaniach. Aktywność tę wzięto pod uwagę przy tworzeniu nowatorskich narzędzi pomagających rekruterom skuteczniej docierać do kandydatów, także tych, którzy nie poszukują aktywnie pracy, ale mogą być zainteresowani daną ofertą.

Social Job Ads pozwala na wysyłanie do użytkowników Twittera, a docelowo również Facebooka, targetowanych reklam ofert pracy. Trafiają one bezpośrednio do osób spełniających określone przez pracodawców kryteria geograficzne, wiekowe oraz dotyczące wykształcenia i zainteresowań. Wykorzystując algorytmy Twittera czy Facebooka, rekruter jest w stanie bardzo szybko namierzyć potrzebnych specjalistów – mówi serwisowi infoWire.pl Mateusz Dziemski, ekspert social media serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Szczególne trudności ze znalezieniem pracowników ma branża IT. Tutaj pracodawca musi wykazać się dużo większą inicjatywą. Wychodzimy naprzeciw potrzebom firm i oferujemy im TalentBin, czyli wyszukiwarkę specjalistów z branży IT. Narzędzie automatycznie znajduje pracowników – bazuje na ich aktywności w specjalistycznych portalach społecznościowych. Rekruter ma dostęp do ponad 300 mln profili zawodowych osób z całego świata – zauważa ekspert.

[podobne_social media]

Reach and frequency – nowy model rozliczeń kampanii reklamowych na facebooku

Reach and Frequency – nowy model rozliczeń kampanii reklamowych na Facebooku

Wystarczyła doba z ludźmi, by zmienić niewinnego robota w miłośniczkę seksu i hitlera

Wystarczyła doba z ludźmi, by zmienić niewinnego robota w miłośniczkę seksu i Hitlera