w ,

Badanie dotyczące zdrowia i jakości życia branży social media, PR i SEO

Social media

Wielu z nas jest online 24/7 – z racji wykonywanego zawodu. Zakład Psychologii Zdrowia i Pracy z Łodzi postanowił zapytać marketerów o to, jak czują się w zawodach, które wymagają stałej obecności on-line, monitorowania i reagowania na zdarzenia w sieci.  Będzie to pierwsze takie badanie w Polsce, więc tym bardziej zachęcamy Was do wzięcia w nim udziału. My z niecierpliwością czekamy już na wyniki.

LIST PRZEWODNI

„Wraz z rozwojem nowych technologii, coraz częściej korzystanie z komputera i Internetu nierozłącznie wiąże się z realizacją zadań zawodowych. W ciągu ostatnich 20 lat rozwój usług Internetowych, w tym m.in. mediów społecznościowych, wymusił rozwój wielu nowych specjalizacji zawodowych.

Korzystanie z technologii cyfrowej w pracy i poza pracą może wiązać się ze obciążeniem wynikającym z dużego przepływu informacji i stresem, którego źródło tkwi w przymusie śledzenia tych informacji i reagowaniem na nie. W pracy zawodowej polegającej na wykonywaniu pracy w Internecie zanikają również granice pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym. Takie obciążenie, czy brak równowagi praca-życie mogą mieć związek z jakością życia i stanem zdrowia pracowników.

Zakład Psychologii Zdrowia i Pracy Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi w ramach Narodowego Programu Zdrowia prowadzi anonimowe badanie dotyczące funkcjonowania zawodowego, samopoczucia i jakości życia pracowników. Celem badania jest wskazanie związku pomiędzy warunkami pracy, a jakością życia i zdrowiem u pracowników biurowych oraz pracowników, których zawód wymaga stałej obecności on-line, monitorowania i reagowania na zdarzenia w sieci.

Udział w badaniu jest dobrowolny. Można wycofać się z udziału w badaniu w każdym momencie jego trwania. Nie ma potrzeby podawania przyczyn swojej decyzji, nie będzie się to także wiązało z negatywnymi konsekwencjami. Wówczas nie będziemy wykorzystywać żadnych informacji uzyskanych od Państwa.

Wyniki badań posłużą do celów naukowych, m.in. opracowywania raportów czy publikacji.

Zakład Psychologii Zdrowia i Pracy
Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi”

Badanie ma formę zestawu kwestionariuszy do wypełnienia on-line. Badanie jest anonimowe, wypełnienie całego badania zajmuje ok. 20 minut.

Badanie dostępne jest pod adresem: https://goo.gl/forms/EQgIlkmYMN6rMCYA2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ikea tank

Życiowe testy mebli, czyli nowa reklama kuchni IKEA wyprodukowana przez TANK

Morizon

Morizon chce pozyskać do 17,4 mln zł na zrewolucjonizowanie rynku nieruchomości