Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

„Beka z mamuś na forach” zamknięta. Policja dojechała na Facebooka? [UPDATE]

Fani strony poświęconej nadgorliwym (i często niezbyt rozgarniętym) mamom, mogli przeżyć spory szok – ogromnie popularny profil „Beka z mamuś na forach” został usunięty z Facebooka.

„Jeszcze nie wiemy co się stało. Nic co robiliśmy do tej pory nie było niezgodne z prawem. Będziemy walczyć o przywrócenie strony, tymczasem robimy swoje i dziękujemy za wsparcie :)” – napisali administratorzy Beka z mamuś na forach 2, gdzie przeniosła się aktywność jego założycieli (a przynajmniej na to wygląda). Istniejący od kilkunastu godzin nowy profil ma już ponad 5000 polubień, więc fani najwyraźniej nie zrazili się sytuacją.

Jeszcze nie wiemy co się stało. Nic co robiliśmy do tej pory nie było niezgodne z prawem. Będziemy walczyć o przywrócenie strony, tymczasem robimy swoje i dziękujemy za wsparcie 🙂

Posted by Beka z mamuś na forach 2 on 24 września 2015

Strona od początku budziła kontrowersje, a jej administratorzy odpierali ataki zwracając uwagę, że wszystko, co pojawia się na profilu to autentyczne wpisy mam udostępniane przez nie publicznie, więc nie ma mowy o naruszaniu niczyjej prywatności czy prawa.

Kontekst, w jakim umieszczane były wpisy może się podobać lub nie, ale jedno jest pewne – nie powinno się kneblować ust za wyrażanie kontrowersyjnych (i w pełni legalnych) poglądów w sieci. Jeśli właśnie za to „Beka z mamuś” została zamknięta, życzymy jej administratorom szczęścia w walce z prawnym Imperium Facebooka.

[podobne_social media]

[UPDATE]

„Beka z mamuś na forach 2” udostępniła na swoim profilu wyjaśnienie dla całej sytuacji. Dodatkowo szuka firmy, która podejmie się stworzenia strony:

Witajcie 🙂 Widzimy przerażenie na twarzach fanów, dostajemy wiele wiadomości. Dziękujemy bardzo, to naprawdę budujące….

Posted by Beka z mamuś na forach 2 on 25 września 2015