w

Czym jest Security Operations Center i kiedy warto skorzystać z jego usług? 

Security operations center
Security Operations Center

Centrum Zarządzania Operacjami Bezpieczeństwa Orange zabezpiecza ponad 1000 firm i instytucji w Polsce. Dzięki unikalnemu połączeniu najnowocześniejszych technologii z wiedzą i doświadczeniem ekspertów jest w stanie odpierać cyberataki na rekordową skalę. Dowiedz się więcej o całodobowym Security Operations Center.

Security operations center
Security operations center

Nie da się ukryć, że prawidłowe zarządzanie cyberbezpieczeństwem generuje wysokie koszty. Zapobieganie incydentom wymaga zatrudnienia fachowców i zachowania wzmożonej czujności dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

W odpowiedzi na rosnącą świadomość cyberzagrożeń Orange Polska stworzyło Security Operations Center (SOC), z którego można korzystać w modelu usługowym. To rozwiązanie oferujące całodobowy monitoring infrastruktury IT, które stanie na wysokości zadania w nawet najbardziej wymagających środowiskach. Z powodzeniem korzystają z niego duże korporacje, banki, instytucje publiczne czy ubezpieczalnie.  

Zespół bezpieczeństwa teleinformatycznego, wykorzystując rozwiązania klasy SIEM, dba o niezwłoczne wykrywanie oraz przeciwdziałanie atakom DDoS (denial-of-service attack), polegających na zalaniu serwisu lub łącza ogromną ilością danych, w celu doprowadzenia do jego blokady. W 2021 roku specjaliści Orange zablokowali największy atak DDoS w historii polskiego Internetu, którego siła wynosiła aż 400 Gbit/s.

Drugą co do popularności usługą świadczoną przez SOC, jest StopPhishing, chroniący przed kradzieżą tożsamości marki oraz wyłudzeniem danych.

Orange Polska koncentruje się także na ochronie urządzeń końcowych swoich klientów, blokując dostęp do stron phishingowych czy innych podejrzanych serwisów. CyberWatch chroni w ten sposób przed utratą danych firmowych.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z ekspertem ds. usług cyberbezpieczeństwa Rafałem Wiszniewskim, w której wyjaśnia, dlaczego SOC jest tak skuteczny oraz przed jakimi zagrożeniami może zabezpieczyć Twoją firmę. 


Więcej na temat usług bezpieczeństwa świadczonych przez Orange Polska przeczytasz tutaj https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cyberbezpieczenstwo/security-operations-center/

Nowa kampania doliny dobra

Lepsza jakość parówek na rynku – Dolina Dobra rusza z nową kampanią

Uokik jak oznaczać reklamy

Oznaczanie treści reklamowych przez influencerów [Rekomendacje UOKiK]