w

Zwrot za badanie piersi, różowe śniadanie i stream z mammologiem. Employer branding w wykonaniu SOFTSWISS

Employer branding w wykonaniu softswiss

Co roku jesienią dziesiątki krajów, znanych korporacji i dużych firm dołączają się do Różowego Października – ogólnoświatowego ruchu na rzecz walki z rakiem piersi. Inicjatorem akcji od 1993 roku jest Światowa Organizacja Zdrowia.

W tym roku międzynarodowa firma informatyczna SOFTSWISS, posiadająca na polskim rynku IT dwa centra rozwoju – w Poznaniu i Warszawie – dołożyła swoją cegiełkę do globalnego wydarzenia, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem raka piersi oraz opowiedzenie o metodach wczesnej diagnostyki i profilaktyki.

SOFTSWISS zatrudnia pracowników mieszkających i pracujących na całym świecie. Jest to możliwe dzięki wdrożonemu przez firmę systemowi pracy zdalnej. Korporacja zatrudnia w sumie ponad 600 kobiet, z czego około 270 pracuje w biurach w Polsce. Podkreślając znaczenie regularnych badań, dzięki którym można w porę zwrócić uwagę na niepokojące objawy i wykryć choroby we wczesnym stadium, firma zadbała o swoich pracowników nie tylko informacyjnie. 

Employer branding w wykonaniu softswiss

W przeddzień Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi, 15 października polskie centra rozwoju SOFTSWISS w Poznaniu i Warszawie zorganizowały różowe śniadanie z babeczkami w tym kolorze. Jest on symbolem globalnego ruchu Pink October. Na lustrach w damskich toaletach pojawiły się instrukcje do samodzielnego badania piersi, a także hasła motywujące, które zachęcały do regularnego przeprowadzania samobadań. Na najbliższe dni dla pracowniczek firmy zaplanowano streaming online z Dmitrijem Mikulichem, który jest lekarzem najwyższej kategorii kwalifikacji, onkologiem-chirurgiem, mammologiem, członkiem Europejskiego Towarzystwa Onkologów Medycznych (ESMO). Podzieli się on najważniejszymi informacjami na temat profilaktyki w temacie powszechnej onkologii kobiecej. Szczególną uwagę zwrócono na realną możliwość zadbania o swoje zdrowie oraz uzyskania opinii lekarza. SOFTSWISS refunduje koszty badań USG piersi i mammografii wszystkim swoim pracowniczkom.

Stosunek mężczyzn do kobiet w firmie SOFTSWISS wynosi 52% do 48%. Wierzymy, że to właśnie ludzie stanowią podstawę sukcesu naszej firmy, dlatego też priorytetowo traktujemy dobre samopoczucie, szczęście, spełnienie i zdrowie naszych pracowników. Nasz aktywny udział w Różowym Październiku (wśród wielu inicjatyw w ostatnich latach) należy do najważniejszych i nieocenionych wkładów w rozwój naszej firmy i oddanych jej specjalistów – komentuje Valentina Bagnia, Dyrektor Marketingu w SOFTSWISS.

Zgodnie z danymi za 2020 rok, każdego roku w Polsce o raku piersi dowiaduje się około 25 tysięcy kobiet. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że jest to najczęściej diagnozowany nowotwór na świecie. Im wcześniej kobieta zwróci uwagę na objawy i skonsultuje się z lekarzem, tym większe szanse na skuteczne leczenie. Jeśli rak piersi zostanie wykryty w stadium zerowym lub pierwszym, w zdecydowanej większości przypadków można go wyleczyć bez uszczerbku na jakości życia kobiety. Dlatego, aby pomóc swoim pracowniczkom w rozpoczęciu profilaktyki raka piersi, SOFTSWISS zachęca wszystkie kobiety do priorytetowego traktowania swojego zdrowia i poddania się badaniom kontrolnym w ramach Różowego Października.


  1. Duet Lanberry & Tribbs x marka Pandora x agencja JU
  2. Nawet 10 000 zł na wigilijną kolację dla seniorów od Fundacji Biedronki
  3. Nie daj się oszukać #NaRekrutera. Gi Group Holding rusza z kampanią, która otwiera oczy na niebezpieczeństwa rekrutacyjne

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakub sobczak blix

Jakub Sobczak Marketing & Growth Directorem w Grupie BLIX

Chatgpt czy bard

ChatGPT czy Bard? Jak seowcy wykorzystują AI w swojej pracy?