w

F8 – Dzień Pierwszy: Technologia, która łączy świat

facebook kryzys marki
flickr.com/goiabarea/CC

Wystartowała konferencja F8 – wydarzenie śledzi 2600 osób na miejscu w Fort Mason w San Francisco oraz setki tysięcy oglądających transmisję za pośrednictwem Facebook Live. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Marka Zuckerberga, w którym CEO Facebooka opisał plan rozwoju serwisu na najbliższe 10 lat.

Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się Deb Liu, który w Facebooku prowadzi zespół zajmujący się rozwojem platformy developerskiej, Ime Archibong, dyrektor ds. partnerstw strategicznych, który ściśle współpracuje ze światową społecznością developerów, David Marcus prowadzący zespół Messengera oraz Chris Cox, Chief Product Officer w Facebooku.

Pierwszego dnia ogłoszono m.in.:

· API funkcji Live: funkcja Facebook Live odniosła ogromny sukces, dlatego Facebook otwiera API dla programistów, dzięki czemu ludzie oraz wydawcy zyskają więcej możliwości interakcji oraz dzielenia się treściami w czasie rzeczywistym na Facebooku.

· Boty w Messengerze: w ramach platformy Messenger boty mogą dostarczać w zautomatyzowany sposób, bezpośrednio do zainteresowanych osób, wiele rodzajów treści: od prognozy pogody, przez informacje o korkach, rachunki, po listy przewozowe. Send / Receive API Messengera będzie wspierać nie tylko wysyłanie oraz odbieranie tekstów, ale również grafik oraz interaktywnych powiadomień, zawierających różne call-to-action.

· Facebook Surround 360: system dla kamer 3D-360, który pozwoli na produkcję wyraźnych, prawdziwie sferycznych materiałów filmowych w 3D. Zaprezentowany system ma wbudowaną technologię łączenia obrazów nawet z 17 kamer, co przyczyni się do ograniczenia czasu potrzebnego na fazę post-produkcji. Technologia będzie udostępniona latem na platformie GitHub.

· Profile Expression Kit: Dzięki zewnętrznym aplikacjom, ludzie będą mogli tworzyć zabawne wideo profilowe. Wersja beta rozszerzenia zostanie udostępniona już dzisiaj, ze wsparciem sześciu aplikacji: Instagram, Lollicam, BeautyPlus, Cinemagraph Pro by Flixel, Lollicam, MSQRD oraz Vine

· Free Basics Simulator & Demographic Insights: Free Basics Simulator to narzędzie dla developerów pracujących nad usługami w ramach Free Basics, dzięki któremu będą mogli sprawdzić, jak ostatecznie prezentują się stworzone przez nich treści. Demographic Insights pomogą natomiast lepiej poznać różne grupy ludzi korzystających z tych usług.

· Account Kit: Account Kit umożliwia logowanie do nowych aplikacji jedynie za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail, ułatwiając w ten sposób developerom dotarcie do nowych użytkowników.

· Aktualizacja narzędzi analitycznych dla aplikacji: Ponad 450 000 unikalnych aplikacji korzysta z tego narzędzia by lepiej rozumieć i rozszerzać grupę swoich użytkowników. Facebook opracował nowe narzędzia, które pomogą developerom i marketerom rozwinąć ich biznes dzięki głębszej wiedzy na temat użytkowników, a także powiadomieniom push oraz wewnątrz aplikacji (w wersji beta).

· Quote Sharing: Quote Sharing to nowy sposób na łatwe dzielenie się ze znajomymi na Facebooku cytatami znalezionymi na stronach internetowych lub w aplikacjach.

· Przycisk Save: Przycisk Save pozwoli ludziom zapisać interesujące artykuły, filmy i inne materiały znajdujące się w sieci. Trafią one do folderu Saved na Facebooku, dzięki czemu będzie można do nich wrócić na dowolnym urządzeniu.

Po więcej szczegółów dotyczących dzisiejszych nowości zapraszamy na: Developer Blog. Transmisję na żywo prezentacji Marka Zuckerberga można z kolei znaleźć na tej stronie. Wszystkie dzisiejsze prezentacje trafią też na stronę Facebook for Developers.

Wśród prezentujących znajdują się Mike Schroepfer, Chief Technology Officer, Christine Abernathy, który kieruje programem open source, Jay Parikh, odpowiedzialny za dział inżynierii i infrastruktury, Joaquin Quiñonero Candela, szef zespołu Applied Machine Learning oraz Yaser Sheikh, kierujący zespołem Oculus Research z Pittsburgha.

źródło: Hill+Knowlton Strategies

[podobne_facebook]

Co myślisz?

raport muse o kolejnych branżach na youtube 6

Raport MUSE o kolejnych branżach na YouTube

vml

VML Poland z długofalową obsługą marki Dulux