w

Glovo wprowadza Glovo Ads

Glovo ads
  • Glovo Ads umożliwia markom, restauracjom i sklepom prowadzenie spersonalizowanych kampanii promocyjnych w aplikacji.

  • Marka Coca Cola z powodzeniem wykorzystała usługę Brands Ads, co pozwoliło jej na zwiększenie sprzedaży o 23% w ciągu jednego tygodnia.

  • Wielu firm zaczyna traktować Brands Ads jako stały element swoich długoterminowych strategii promocyjnych.

  • Platformy handlowe, takie jak Glovo, stają się kluczowym punktem ścieżki zakupowej klientów, co prowadzi do zwiększenia inwestycji w retail media.


  • Retail media już teraz stanowią olbrzymie źródło przychodu dla największych marketplace’ów na świecie. Ponad 41% przychodów chińskiego giganta Alibaba.com pochodzi właśnie z retail media. W przypadku Amazon.com jest to ponad 11%.
  • W 2022 r. ok. 40% wydatków na reklamę cyfrową w Chinach przeznaczono na kanał e-commerce, na reklamy oferowane przez sprzedawców detalicznych, takich jak Alibaba i JD.com.
  • Według badań Atena Research & Consulting z 2022 r., coraz częściej ścieżka zakupowa klientów rozpoczyna się i kończy wewnątrz jednego marketplace’u. Aktualnie 34% polskich użytkowników e-sklepów wskazuje, że rozpoczyna ją właśnie tam. 

Retail media to najszybciej rozwijający się kanał digital mediów w regionie EMEA. Prognozy przewidują, że do 2026 roku wydatki na retail dojdą do nawet 25 bilionów euro. Brands Ads cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku przeprowadziliśmy szereg kampanii, m.in. Back to the city, World Cup czy Combo Weeks z takimi markami jak: Coca Cola, Carlsberg, Pepsi, Ben&Jerry’s czy Crunchips. – mówi Beata Morris, Brands Ads Manager Glovo Polska – Coraz więcej marek, zarówno w Polsce, jak i na świecie, dostrzega rosnącą rolę działań marketingowych w takich aplikacjach, jak Glovo. Dla naszych partnerów to czysty zysk – obecność na pierwszym i drugim miejscu w wyszukiwarce aplikacji pozwala na przechwycenie około 40% kliknięć – dodaje Beata Morris.

Sukces spersonalizowanej kampanii dla Coca-Cola HBC Polska

Jednym z pierwszych brandów, które skorzystały z Brands Ads była Coca-Cola. Glovo przygotowało kampanię “Tydzień zestawów”, która trwała 4 miesiące i zakładała stworzenie 5 dedykowanych bąbli, które pozwoliły na wypozycjonowanie napoju w 231 restauracjach w 44 miastach. Zestaw (posiłek + napój Coca-Cola) prezentowany był na najwyższym miejscu w menu i stał się pierwszym wyborem dla 16 221 klientów – tyle zestawów zostało sprzedanych w trakcie promocji (od września do grudnia 2022 r.). Klienci najczęściej korzystali z promocji, zamawiając jedzenie z kuchni amerykańskiej, włoskiej i tajskiej.

Glovo ads

Branża FMCG to dopiero początek

Dotychczas z Govo Ads skorzystały głównie marki spożywcze. Glovo jednak cały czas rozwija swoją ofertę multicatgory. Już teraz w aplikacji, w różnych miastach, można zamówić produkty także ze sklepów zoologicznych, cukierni, odzieżowych, seks shopów, kwiaciarni, fryzjerskich czy papierniczych. W innych krajach prężnie rozwija się także elektronika i cały czas otwierane są nowe kategorie. W ten sposób Glovo niedługo stanie się galerią handlową na wyciągnięcie ręki. Oznacza to także, że z oferty Brands Ads będą mogli skorzystać marketerzy wielu przeróżnych branż. 

Potencjał współpracy z markami w ramach Brands Ads jest olbrzymi. Dzięki nowym kategoriom coraz więcej różnych marek reklamuje się na naszym marketplace. jednocześnie, cały czas tworzymy nowe narzędzia promocji. Ten potencjał dostrzega coraz więcej firm, które uwzględniają Brands Ads jako stały element swoich kampanii na przestrzeni całego roku – dodaje Beata Morris.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kampanie reklamowe

Kampanie reklamowe: tworzenie skutecznych strategii promocyjnych

Paulina białoń

Paulina Białoń awansuje w Walk Events