w

Jak łatwo stworzyć stronę internetową?

Wenet - strony internetowe wenet - strony internetowe

Dziś strona internetowa jest podstawowym narzędziem promocyjnym każdej firmy. Pełni rolę wirtualnej wizytówki przedsiębiorstwa oraz jest miejscem, w którym prezentowana jest oferta. Jeśli jeszcze nie posiadasz firmowej witryny i planujesz ją założyć, w tym artykule podpowiemy Ci, na co należy zwrócić uwagę podczas jej projektowania oraz z czyjej pomocy warto skorzystać. Przeczytaj i dowiedz się, jak łatwo stworzyć własną witrynę, która przyciągnie klientów oraz jakie rozwiązania są najbardziej odpowiednie dla przedsiębiorców działających w sektorze MŚP.

Co warto wiedzieć przed założeniem strony internetowej?

Jeżeli chcesz łatwo założyć swoją stronę internetową, masz do wyboru różne opcje. Możesz np. zdecydować się na samodzielne stworzenie witryny za pomocą kreatora stron lub też projekt i budowę powierzyć specjalistom, którzy zajmą się wszystkim za Ciebie.

Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy w dużej mierze od rodzaju działalności, jaką prowadzisz. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto najpierw określić swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz cele biznesowe i priorytety. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Jakie funkcje powinna pełnić Twoja witryna?
 • Czy potrzebujesz wsparcia ekspertów w zakresie projektowania i utrzymania strony?
 • Jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na stworzenie i utrzymanie witryny?
 • Czy planujesz rozwijać swoją działalność w przyszłości i potrzebujesz elastycznego rozwiązania, które pozwoli Ci na łatwe rozbudowywanie strony?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci dokonać świadomego wyboru, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

Przed założeniem strony internetowej, pamiętaj też, aby określić swoją grupę docelową. Warto również opracować szczegółową strategię działania.

Nie masz wiedzy na temat projektowania i tworzenia stron internetowych? Brakuje Ci umiejętności w tym zakresie oraz czasu, aby samodzielnie zarządzać swoją stroną? Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem może być wówczas podjęcie współpracy z profesjonalistami. Wybierając kompleksową usługę, otrzymasz nie tylko firmową witrynę, ale również niezbędne wsparcie techniczne i pomoc w obsłudze strony.

Przy porównywaniu ofert warto również zwracać uwagę na to, czy firma umożliwia dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta oraz specyfiki jego biznesu. Ważnym czynnikiem jest wybór pakietów i dodatków, które można dopasować do własnych oczekiwań.

Co jest potrzebne, aby założyć stronę WWW?

Istnienie i prawidłowe funkcjonowanie Twojej witryny internetowej będzie możliwe dzięki trzem kluczowym elementom, którymi są:

 • domena internetowa,
 • usługa hostingu,
 • projekt graficzny.

Te trzy elementy są niezbędne dla sukcesu Twojej witryny. Trzeba więc dobrze je wybrać.

Wenet - strony internetowe

Domena to indywidualny adres strony WWW (np. twojawitryna.pl), składający się z nazwy głównej i rozszerzenia (np. .pl lub .com). Istotne jest, aby nazwa główna była krótka, interesująca, a także łatwa do zapamiętania i wymówienia. Powinna również nawiązywać do konkretnej branży, budować wizerunek i zwiększać rozpoznawalność w Internecie. Idealnie, gdy jest to po prostu nazwa firmy.

Hosting to usługa, która polega na udostępnianiu miejsca na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie elementy i pliki, które tworzą daną witrynę. Sprawny hosting strony internetowej jest niezwykle istotny, ponieważ zapewnia jej nieprzerwaną dostępność dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Umożliwia szybką i niezawodną pracę witryny, co jest kluczowe dla udanego doświadczenia użytkowników.

Projekt graficzny natomiast powinien być odpowiednio dopasowany do branży i grupy odbiorców. Prawidłowo dobrana kolorystyka, spójna z oferowanymi produktami lub usługami, odgrywa istotną rolę. Design powinien być atrakcyjny dla oka i przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Warto projekt witryny oddać w ręce specjalistów, którzy zadbają o jej nowoczesny i estetyczny wygląd. Najlepiej, jeśli w pakiecie zapewnią też domenę i hosting.

Jak stworzyć swoją stronę internetową?

Przejdźmy do rzeczy – jak założyć własną firmową witrynę? Jak już wiesz, istnieje kilka opcji umożliwiających stworzenie strony internetowej. Po pierwsze, masz możliwość samodzielnego, łatwego i szybkiego tworzenia witryny za pomocą kreatora. Takie kreatory stron mają jednak swoje ograniczenia. Nie pozwalają na wprowadzanie nowych funkcjonalności i rozbudowę strony w przyszłości. Ponadto, korzystając z kreatora, Twoja strona będzie oparta na gotowym, powtarzalnym szablonie, który może zostać wykorzystany również przez inne osoby.

Inne opcje to platformy oparte na CMS (Content Management System) lub modelu SaaS (Software as a Service). Te pierwsze mogą być dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć kontrolę nad stroną oraz samodzielnie zmieniać jej wygląd i zawartość. Z kolei platformy SaaS są dedykowane przedsiębiorcom, którzy nie posiadają technicznej wiedzy potrzebnej do budowy strony internetowej.

Oba rozwiązania wiążą się jednak z koniecznością samodzielnego zarządzania witryną lub zlecenia obsługi osobie z zewnątrz, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Poza tym należy wziąć pod uwagę opłaty za dodatkowe funkcje, a w przypadku CMS-ów też opłaty za hosting i domenę.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Jest jeszcze kolejne rozwiązanie – współpraca z ekspertami. To korzystna opcja dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy nie mają wiedzy technicznej i pragną rozwijać swoją firmę.

Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz ograniczać się do gotowych szablonów dostępnych w kreatorach, a jednocześnie chcesz mieć kontrolę nad swoją witryną i potrzebujesz wsparcia, istnieje rozwiązanie, które łączy wszystko w jednym.

Nawiąż współpracę z doradcami internetowymi WeNet, którzy zaprojektują i zbudują Twoją firmową witrynę. Dodatkowo, zajmą się również jej bieżącą obsługą. Dostaniesz dedykowanego opiekuna, który zapewni Ci wsparcie przez cały okres trwania współpracy. Otrzymasz nielimitowaną liczbę zmian w witrynie. Specjaliści dostosują stronę do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Firmowa strona stworzona przez doradców internetowych jest estetyczna, funkcjonalna i nowoczesna. Ponadto oferta WeNet to:

 • indywidualny projekt,
 • domena i hosting w pakiecie,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • wybór pakietów i dodatkowych modułów,
 • gwarancja ciągłości działania strony,
 • możliwość stopniowej rozbudowy witryny.

Chcesz mieć nowoczesną witrynę, która w atrakcyjny sposób zaprezentuje Twoją ofertę i przyciągnie klientów? Postaw na kompleksową i profesjonalną usługę, która spełni Twoje oczekiwania.

Odwiedź stronę WeNet.pl i zapoznaj się ze szczegółami oferty. Wybierz współpracę z doświadczonymi specjalistami, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, mają wiedzę z zakresu nowych technologii i śledzą najnowsze trendy. Doradcy internetowi doskonale zrozumieją potrzeby Twojego biznesu, dobiorą optymalne rozwiązania i pomogą Ci w rozwoju.

 

Strony parentingowe z przewagą kobiet [badanie Mediapanel]

Burza mózgow

Rozluźnij pośladki – o ważności głupot na spotkaniu kreatywnym