w

Medialna kariera selfie

Medialna kariera selfie

Fotki z „dziubkiem” zostały zdetronizowane. Absolutnym medialnym hitem jest obecnie zdjęcie gwiazd filmowych wykonane telefonem podczas tegorocznej gali Oscarów. A wszystko za sprawą genialnego pomysłu Samsunga na promocję modelu Galaxy Note 3. Koszt kampanii wyceniono wprawdzie na 20 mln dolarów, ale jak widać po efektach – opłacało się. Liczba udostępnień słynnego zdjęcia z profilu Ellen DeGeneres na Twitterze przekroczyła 3,35 mln, a polubienia sięgają 2 mln.

Jak wynika z analizy przygotowanej przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i Agencję SEO/SEM widzialni.pl, od 3 marca br. słowo „selfie” rządzi w światowym internecie. W Polsce niekwestionowanym liderem „sweet fotki”, zwanej także pieszczotliwie „samojebką” jest natomiast Jacek Kurski. 24 lutego polityk upublicznił na Twitterze swoje zdjęcie z barykad Majdanu, wykonane metodą na wyciągnięcie ręki. Zdecydowanie wyprzedził w promocyjnym zamyśle sztab marketingowy Samsunga, ale zamierzonego efektu nie osiągnął. Miała być świetna polityczna promocja, a wyszło jak zwykle. Internet nie pozostał mu dłużny.

Jak pokazują wykresy z Google Trends, analizowane frazy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród internautów. Na naszym rodzimym podwórku fraza „jacek kurski” chyba nigdy nie była tak często wpisywana w wyszukiwarkę jak w kontekście „sweet foci”. Natomiast chyba wszyscy mieszkańcy Filipin szukali w sieci informacji o oscarowej gali i słynnym „selfie”.

Trendy_sweet_focie

Źródło: mat. pras.

(nie)męska reklama

(nie)Męska reklama

Goldensubmarine mobilnie dla wwf

GoldenSubmarine mobilnie dla WWF