w

Samsung Galaxy S8 – czy nadal warto kupić ten telefon w 2019 roku?

Niedawno Samsung triumfalnie ogłosił premierę modelu – Galaxy S10. To najnowocześniejszy telefon w historii. Od ponad roku na sklepowych półkach dostępny jest model S9 – marzenie wielu fanów technologii. Jednak w wielu miejscach znajdziemy również model Galaxy S8, czyli model z… 2017 roku. Dwa lata to wieczność w świecie smartfonów, lecz są osoby, które nadal są zainteresowane tym telefonem.

Niska cena

Cofnijmy się w czasie. W 2017 roku Samsung Galaxy S8 był konstrukcją topową. Superwydajny układ, 4 GB RAM, dobry aparat, rewelacyjny wyświetlacz – to tylko niektóre zalety wymieniane jednym tchem przez rozentuzjazmowanych recenzentów i pierwszych użytkowników. Problemem, jak to zwykle bywa w przypadku flagowych smartfonów, była cena: 3499zł. Dla niektórych była ona zaporowa. Fani technologii o chudszych portfelach patrzyli więc przychylniejszym okiem na tańsze linie Samsunga lub produkty konkurencji. Jeszcze inni wstrzymali się nieco z zakupem i to właśnie oni – patrząc z dzisiejszej perspektywy – wygrali. Nieco ponad rok po premierze, korzystając z różnych promocji i ofert operatorów komunikacyjnych, można było nabyć ten sam telefon za nieco ponad 2000 zł. Postęp technologiczny nie szedł do przodu aż tak szybko, żeby oferta nie była konkurencyjna. Obecnie potencjalny nabywca może kupić ten telefon jeszcze taniej. Fakty mówią same za siebie:

 • 2017: 3499 zł
 • 2018: 2199 zł
 • 2019: 1679 zł.

Obecnie Samsung Galaxy S8 jest więc dostępny za połowę wyjściowej ceny. Może jest jednak coś, o czym powinniśmy wiedzieć, zanim ruszymy do sklepu? Sprawdźmy podstawowe parametry.

Układ i pamięć operacyjna

Największe różnice dostrzeżemy właśnie tu. Co roku układ flagowego telefonu stawał się coraz wydajniejszy. To fakt, z którym nie można dyskutować. Pamięć RAM rosła już nieco wolniej: Samsung Galaxy S8, podobnie jak S9, ma 4 GB, ale model S10 oferuje już 8GB. Jeżeli zależy nam na wydajności za wszelką cenę, warto dopłacić do S10. Jeżeli jednak nie używamy telefonu do wymagających gier, możemy po prostu tej różnicy nie zauważyć.

Wyświetlacz

Model S8 i S9 mają identyczny wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED. Kupując starszy model, nie cofamy się więc w czasie aż tak bardzo. Ekran ten był na tyle dobry, że koreańscy inżynierowie nie zaproponowali żadnych zmian w 2018 roku. Czas na lifting przyszedł dopiero kilka miesięcy temu. Ekran nieznacznie urósł i zmienił swoje parametry. Nie jest to jednak zmiana rewolucyjna.

Bateria

Podobnie jak w przypadku wyświetlacza w 2018 roku zmian nie doświadczyliśmy. Modele S8 i S9 mają identyczną baterię litowo-jonową o pojemności 3000 mAh. Samsung Galaxy S8 ma też dwie ważne funkcje związane z baterią: szybkie ładowanie oraz ładowanie bezprzewodowe. W najnowszym modelu pojawiło się tylko kilka nowinek, np. nieco większa pojemność, szybkie ładowanie bezprzewodowe oraz funkcja power banku.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Otwórz oczy na naturę

  Rocznie do Bałtyku trafia 1,5 tony soczewek kontaktowych [kampania Otwórz Oczy Na Naturę]

  Game of thrones

  Bleed for the throne – oddaj krew [kampania Inea +HBO]