Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

NewsUp – ruszył nowy serwis informacyjny

Selekcja najlepszych artykułów opisujących najważniejsze tematy dnia, wybrane przez researcherów z danej dziedziny. To właśnie oferuje uruchomiony 1 lipca NewsUp, czyli serwis, który wyręczy internautów w codziennej, sieciowej prasówce.

NewsUp jest startupem założonym przez studentów i absolwentów wrocławskich uczelni – pomysłodawcę projektu Kacpra Grabowskiego oraz Bartka Kempińskiego, Konrada Rominkiewicza, Mateusza Kalitę i Macieja Dyducha.

W serwisie NewsUp pojawiają się te artykuły, które wyczerpują dane zagadnienie. W tym celu redaktorzy codziennie, na bieżąco analizują informacje z ponad stu najważniejszych portali i serwisów. Tematom z kategorii „news dnia” towarzyszą również treści zasługujące na uwagę, które niekoniecznie wpadłyby w oko użytkownikowi przyzwyczajonemu do pobieżnego przeglądania stron.

NewsUp

NewsUp nie przyjmuje kształtu klasycznego portalu, ale tablicy, na której możemy zobaczyć „zajawkę” składającą się ze zdjęcia i tytułu. Serwis nie gromadzi treści na swojej stronie, ale przekierowuje zainteresowanego czytelnika do źródła, czyli domeny, z której pochodzi artykuł. Szybki i wygodny powrót do NewsUp umożliwi belka umieszczona u góry przeglądanej strony.

Nowy serwis jest przede wszystkim agregatorem tekstów z innych serwisów, ale treści zewnętrzne będą również uzupełniane przez własne opracowania ekspertów. Przygotowane przez współpracujących redaktorów komentarze i analizy związane z danym „gorącym tematem” będą zamieszczane na blogu. Doborem informacji pojawiających się na stronie na co dzień zajmuje się dwudziestoosobowy zespół researcherów, ale od czasu do czasu do pełnienia funkcji redaktora naczelnego będą zapraszani interesujący goście, którzy dokonają autorskiej selekcji treści.

Informacje w serwisie podzielono na 5 kategorii: Polityka, Biznes, Sport, Kultura oraz Społeczeństwo. W ramach każdej z nich na stronie głównej portalu standardowo pojawia się od 8 do 12 tematów dziennie. Wszystkie artykuły są opatrzone funkcją udostępniania na portalach społecznościowych.

Z czasem działalność serwisu będzie się poszerzać o kolejne funkcjonalności, w tym o mobilną aplikację agregującą newsy.