w ,

Pinterest – alternatywa dla społecznościowych gigantów?

Pinterest

Pinterest zawitał do Europy i stopniowo podbija serca kolejnych osób. Serwis wcale nie jest nowym wynalazkiem – działa w sieci już od dwóch lat. Jednak dopiero w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeszedł prawdziwy boom popularności i osiągnął ponad 6 milionów użytkowników. Czym właściwie jest Pinterest i na czym polega jego wyjątkowość?

Pinterest jest najprościej ujmując serwisem społecznościowym, który działa na zasadzie wirtualnych tablic korkowych. Można w nim tworzyć własne, tematycznie zorganizowane tablice i przypinać, odpinać, dopinać na nich co tylko chce – zdjęcia, inspiracje modowe, przepisy, pomysły, infografiki, wycinki z prasy i wszystko, co tylko interesuje danego użytkownika. Jest też możliwość przepinania zdjęć z innych tablic na swoje.

Serwis daje możliwość zaprezentowania w sieci tego, czym aktualnie żyjesz, co lubisz i o czym marzysz. Jest to również świetna okazja, żeby wymieniać się pomysłami, inspiracjami i pokazywać swoją twórczość. Oczywiście poszczególne wpisy na tablicach można obserwować, komentować i lajkować, bez tego nie byłoby zabawy 🙂

Żeby założyć konto na Pinterest należy otrzymać zaproszenie od znajomych, albo wpisać się na listę oczekujących.

W Polsce, na takiej samej zasadzie jak Pinterest działa serwis zszywka.pl, po brzegi wypełniony pomysłami i inspiracjami. W tym serwisie również można dzielić się z pozostałymi użytkownikami swoimi zainteresowaniami oraz tym, co aktualnie nas zachwyca. Na Zszywce znajdziemy przede wszystkim perełki ze świata mody, trendy w makijażu, pomysłowe upięcia włosów czy też przepisy kulinarne. Jednak nie jest to serwis skierowany wyłącznie do kobiet. Mężczyźni też z pewnością znajdą tam coś dla siebie.

Serwisy takie jak Pinterest czy Zszywka tym górują nad innymi platformami społecznościowymi, że są estetyczne i przyjazne dla oka. Poza tym są funkcjonalne mogą służyć wielu celom: od poznania nowych ludzi, poszukiwania pomysłów na biznes po szukanie wymarzonej pracy. W polskim Internecie Pinterest to coś nowego i świeżego, więc na wzrost popularności tego typu witryn nie trzeba będzie długo czekać.


Artykuł z 2012 roku

Aktualizacja: 08.2023

Daria siwka

Daria Siwka: Marka pracodawcy – jak ją stworzyć i utrzymać [wywiad]

Pomysł i jego ewaluacja

Hajs, dupy, dolce vita* na Facebooku