w

Popraw swoją kreatywność…kobieto

Popraw swoją kreatywność

Poniżej przedstawiam jedno z dwóch znanych mi ćwiczeń na zwiększenie kreatywności przez synchronizację półkul mózgowych.

Zamknij oczy i wykonaj kilka głębokich rytmicznych oddechów. Skoncentruj się na obrazach swobodnie pojawiających się pod powiekami. Pozwól im płynąc na zasadzie niczym nieskrępowanego strumienia. Najczęściej będą to obrazy zupełnie niezwiązane z aktualnie odczuwanymi emocjami i przeżywanymi odczuciami.

Teraz otwórz oczy i już czujesz się maksymalnie zrelaksowany i skoncentrowany. Zaczynamy…

Pierwszym etapem jest usunięcie starej warstwy lakieru. Paznokcie do malowania trzeba bowiem dokładnie przygotować. Dawniej używano zmywacza na acetonie, teraz dostępne są już preparaty do pielęgnacji paznokcia które zmywając lakier dodatkowo wzmacniają i odżywiają paznokcie.

Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie i wypolerowanie powierzchni paznokcia. Jeśli jest nierówna, wygładzamy ją poprzez naniesienie lakieru wygładzającego. Potem warto nałożyć podkład, który chroni paznokcie przez przebarwieniami i dodatkowo zabezpiecza paznokcie. W przypadku podkładu, wystarczy jednokrotne malowanie paznokci. Po wyschnięciu bazy nakładamy już właściwy lakier.

Aby dokładnie i ładnie malować paznokcie trzeba liczyć się z koniecznością nałożenia nawet czterech warstw lakieru. Malowanie paznokcia zaczynamy w jego środkowej części przy nasadzie- lakier rozprowadza się jednym pociągnięciem pędzla. Potem wypełniamy brzegi, modelując paznokieć w razie potrzeby.

Kiedy lakier wyschnie, usuwamy ewentualne zabrudzenia skórek paznokcia zwilżonym wacikiem.

Na paznokcie malowane lakierem można jeszcze położyć warstwę utwardzacza, który zabezpieczy dodatkowo lakier.

Wszystkie metody malowania paznokci, są w zasadzie do siebie podobne a nauka tego jak malować paznokcie zajmuje każdej kobiecie niewiele czasu – wystarczy wypracować technikę, nieco poćwiczyć i nie zrażać się po pierwszych niepowodzeniach. Samodzielne malowanie paznokci może na początku sprawiać trudności tą ręką, która nie jest dla nas wiodąca, ale z czasem każda kobieta się do tego przyzwyczaja. (opis pozwoliłam sobie skopiować z http://paznokcie.dla-kobiet.org/)

Ćwiczenie to znakomicie wpływa na zsynchronizowanie pracy obu półkul mózgowych. Gorąco polecam. Małgorzata Litorowicz

Jestem kobietą nie zmywarką

Jestem kobietą, nie zmywarką

Adbuster

„AdBuster – czyli jak się narazić reklamotwórcom”