Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

PR-owy strzał w stopę. Ikea ściga autorkę fanowskiego serwisu marki

program afiliacyjny

Od 23 czerwca popularny serwis dla fanów szwedzkiej marki [block]0[/block] będzie musiał funkcjonować bez reklam, co de facto oznacza jego zamknięcie. Ikea oskarżyła autorkę fanowskiej strony o naruszenie praw własności intelektualnej.

Serwis założony przez fankę marki działa od 2006 roku, a na jego łamach pojawiają się pomysły na kreatywne przeróbki mebli i dodatków z Ikei, tworzone przez nią samą oraz innych miłośników produktów sieci. Jak twierdzi Jules, jego założycielka, w miarę upływu lat nakłady pracy i kosztów koniecznych dla utrzymania strony rosły, co podyktowało decyzję o rozpoczęciu publikacji reklam na jej łamach. W związku z pozwem autorka zgodziła się, by IKEAhackers.net powróciło do formuły non profit, by móc utrzymać prawa do serwisu, jednak w mailu skierowanym do jego subskrybentów zapowiada plany stworzenia nowej strony, prowadzonej na własnych warunkach.

IKEAhackers.net jest prawdopodobnie najpopularniejszą fanowską stroną poświęconą marce, odwiedzaną przez jej miłośników i stworzoną z myślą o promocji jej produktów. Z tego względu działania Ikei, kreującej się na firmę przyjazną klientom i idei DIY, wyglądają na wzorcowy, wizerunkowy niewypał, który może skutkować utratą fanów na całym świecie.

Miłośnicy strony, którzy zechcą wesprzeć Jules w budowie nowego serwisu, mogą wyrazić swoje poparcie tutaj.