w

Prototypy z druku 3D – nowa nadzieja przemysłu?

Drukowanie 3d

Rola drukowania 3D w tworzeniu prototypów otwiera zupełnie nowy rozdział w technologiach produkcyjnych, ale i medycynie, chemii i edukacji. Jednym z istotniejszych zastosowań, jakie ma drukowanie 3D z całą pewnością jest tworzenie wyjątkowych prototypów różnych przedmiotów.

Technologie efektywnego i szybkiego prototypowania znacząco przyśpieszyły i jednocześnie ułatwiły wdrożenie nowych rozwiązań do obrotu rynkowego. Kontrahent lub klient otrzymać może dokładny, poglądowy model zamawianego produktu, który to jednocześnie może być wzbogacony o liczne detale na drodze postprocessingu. Prototypy tworzone są na nowoczesnych drukarkach 3D, które to dodatkowo wspomagane są przez układy drukowania wysoce skomplikowanych detali. Precyzyjne drukowanie 3D uzyskuje się drogą zastosowania cienkich filamentów, bardzo małej grubości warstw oraz niesamowicie wysoką rozdzielczością.

W jakim przypadku można zastosować prototypy 3D?

  • Drukowanie 3D pozwala tworzyć naprawdę profesjonalne prototypy wszelkiego rodzaju przedmiotów, które mogą mieć takie oto zastosowanie:
  • prezentacja produktów np. części na indywidualne zamówienie,
  • prezentowanie zagadnień chorobowych i anatomicznych – np. w wadach wrodzonych serca,
  • opracowywanie innowacyjnych sposobów rozwiązywania problemów poprzez pracę na rzeczywistym modelu,
  • dopracowywanie na bieżąco finalnego produktu do oczekiwań klientów,
  • Drukowanie jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości

Imitowanie różnorodnych materiałów

Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych filamentów możliwe jest dokładne imitowanie przeróżnych materiałów. Włókna przyjmować będą zbliżone parametry do takich produktów jak gumy, akryl, tworzywa przeźroczyste, stopy metali, polistyren, aluminium, tytan – słowem praktycznie każdy materiał. Dzięki temu zaprezentować można klientowi model jak najbardziej zbliżony wizualnie, materiałowo i parametrami do projektu określonych części. Więcej na ten temat pod adresem http://cubicinch.pl/

Klienci mogą również zamawiać bez problemów specjalistyczne modele, które uwzględniają detale uszczelniane, części złożeniowe, zatrzaski – słowem wszystko, co cechuje się znacznym skomplikowaniem – taki prototyp można zamówić już na pierwsze spotkanie dotyczące ewentualnego zamówienia. Jest to więc bardzo cenna rzecz w dyskusjach biznesowych!

Nowinki o drukowaniu 3D

Branża drukowania 3D znacząco się zmienia na przestrzeni lat. Nowe technologie ciężko jest śledzić, jednakowoż podmioty takie jak cubicinch.pl informują i popularyzują nowoczesne technologie druku 3D w naszym codziennym życiu. W ten sposób możliwości druku 3D są praktycznie nieograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Musical. Ly - nowa forma ekspresji

Musical.ly – nowa forma ekspresji

Kamil_wiszowaty_managing_director_value_media

Value Media zwycięzcą przetargu Poczty Polskiej