w ,

Runmageddon dla młodych wojowników

runmageddon

W tym trudnym czasie Runmageddon chce dodać choć trochę koloru do codziennego życia dzieci i młodzieży. Zdecydował się przekazać 1000 kolorowych buffów z logo marki, a ponadto, dzięki przeprowadzonej w marcu licytacji, pomógł w realizacji pragnień dwóch podopiecznych Fundacji ”Mam Marzenie”.

  Wprowadzony przez rząd obowiązek zakrywania twarzy zainspirował ekipę Runmageddonu do podjęcia działań na rzecz dzieci i młodzieży. Chcąc uprzyjemnić młodym wojownikom obowiązkowe maskowanie twarzy, firma zdecydowała się im przekazać im 1000  kolorowych buffów. Gdańsk, Kraków, Piotrków Trybunalski, Warszawa, Wrocław – to właśnie do domów dziecka z tych polskich miast trafi część kolorowych kominów na szyję z logo Runmageddon KIDS. Pozostałe zostaną przekazane do Programów Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, Ustroniu, Lublinie i Siedlcach. –Mam nadzieję, że nasze buffy uprzyjemnią młodym wojownikom zakrywanie twarzy i, że dzięki nim dobra energia będzie z nimi, a ten dziwny czas szybko minie. Pozytywny odbiór naszej akcji skłania nas do podejmowania kolejnych działań. Nie spodziewaliśmy się, że będzie ona aż tak dobrze przyjęta– mówi koordynatorka projektu Agata Supeł.

Runmageddon w marcu tego roku przeprowadził na portalu Allegro licytację koszulek startowych na rzecz Fundacji „Mam marzenie”. Jej efekt bardzo ucieszył dwóch marzycieli – W naszej fundacji staramy się spełniać małe, jak i duże marzenia. Dzięki wsparciu Runmageddonu i społeczności Runmageddończyków będziemy mogli zrealizować marzenia dwóch podopiecznych.  7-letni Paweł pasjonat gier komputerowych marzył o kamerce, a 18-letni Filip, którego jednym z hobby jest ogrodnictwo otrzyma glebogryzarkę – mówi Magdalena Przedniczek Wiceprezes Zarządu i Wolontariusz o.Warszawa.  Mimo, iż w obecnej sytuacji pandemii Runmageddon nie może zapraszać dzieci do udziału w fantastycznej przygodzie Runmageddonu Kids, to stara się choć trochę kolorować ich świat w inny sposób.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

poradnik_szustow

Kultura w pandemii. SZUSTOW. Kultura i Komunikacja publikuje bezpłatny poradnik dla instytucji kultury

nowy format vogue.pl – #majowkazvogue 4

Nowy format Vogue.pl – #majowkazvogue