w , , ,

Samsung Presents: Poznaj historię generała Kuziory | Powered by Galaxy S8 / Gear VR

Samsung presents: poznaj historię generała kuziory | powered by galaxy s8 / gear vr

W latach siedemdziesiątych czterech polskich pilotów miało szansę na lot w kosmos. Trudne decyzje, miesiące przygotowań, wielkie nadzieje. I zrozumiały zawód, kiedy postawiono na kogoś innego. Bo poleciał tylko jeden.

Po 40 latach Samsung i agencja VML odnaleźli najmłodszego z kandydatów do historycznej misji Sojuz 30.

 

Kosmodrom Bajkonur, Kazachstan
27 czerwca 1978
17:27 czasu warszawskiego

27 czerwca 1978 roku. Dzień, w którym miało spełnić się największe marzenie młodego 27 latka. Dzień, w którym miał zobaczyć to, co niedostrzegalne, dotknąć tego, co nieuchwytne i doświadczyć tego,  co nieosiągalne. Dzień, w którym miał poznać to, co nieznane i zrobić to, co niemożliwe.  Dzień, w którym miał przeżyć niezwykłą przygodę. Miał polecieć w kosmos, nie poleciał.

Małopolska, Polska
27 czerwca 2017
17:27 czasu warszawskiego

Możliwość latania daje człowiekowi wolność – mówi dzisiaj generał Tadeusz Kuziora, pilot samolotu naddźwiękowego, jeden z czterech kosmonautów, którzy pod koniec lat 70. przygotowywali  się do lotu w kosmos. Wtedy nie udało mu się dosięgnąć gwiazd, ale wierzył, że kiedyś znajdzie  się w innym wymiarze, w międzygalaktycznej przestrzeni i zobaczy na własne oczy to, o czym marzy od blisko 40 lat. Zobaczy kosmos.

Uwolnij swoją wyobraźnię

Dzisiaj, często, gdy spogląda w niebo, widzi siebie za sterami statku Sojuz 30.  Wyobraża sobie jak zakłada kosmiczny skafander, siada w kabinie, wzbija się do góry i leci wysoko ponad chmurami. Wlatuje na orbitę, gdzie roztacza się przed nim zapierający dech w piersiach widok. Ziemia. Widziana z kosmosu. A wokół niej bezkresna przestrzeń usłana gwiazdami.

Uwolnij swoje podróże i leć w kosmos

Zrealizować marzenie gen. Kuziory pomogły nowe technologie Samsung i całkiem nowy wymiar,  do którego wejść może każdy, nawet Ty. Dzięki wirtualnej rzeczywistości odtworzyliśmy lot z 1978 roku. Razem sięgnijmy po więcej. Sięgnijmy do gwiazd. Zróbmy to, co jeszcze niedawno było tak nierzeczywiste. Polećmy w kosmos!

Tworzymy rzeczy niemożliwe,
By dla Ciebie wszystko było możliwe.
Zobacz więcej na http://spr.ly/Missed_Spaceflight.
#DoWhatYouCant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Programista musi być leniwy, czyli top 7 cech, które trzeba posiadać, żeby pracować w it

Programista musi być leniwy, czyli TOP 7 cech, które trzeba posiadać, żeby pracować w IT

5 sposobow na

„5 Sposobów na…” podbija świat