w

Wrocław ma swoje kontury.

Pierwsza edycja wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury. dobiegła końca. Ciekawe przedmioty, duża frekwencja oraz sprawna organizacja sprawiły, że sobotnia premiera z pewnością zapoczątkuje nowy cykl we Wrocławiu.

Dzień pełen emocji

25 października na inauguracji wydarzenia pojawiło się blisko półtora tysiąca osób. Umiejscowienie targów w industrialnej przestrzeni Browaru Mieszczańskiego sprawiło, że odwiedzający zaraz po wejściu mogli poczuć się jak w pracowni designu. Już pierwsze stoisko Za Murami Za Dachami stwarzało gościom możliwość rozmowy o sztuce użytkowej oraz wystroju wnętrz. Projektantki na podstawie przyniesionych zdjęć i planów doradzały jak zaaranżować przestrzeń mieszkania, a na poglądowej tablicy każdy mógł sam przekonać się jak będzie wyglądał efekt końcowy. Kolejne stanowiska to klimatyczna kwiaciarnia, cieszące się dużym zainteresowaniem torby produkowane metodami ekologicznymi z przetworzonych materiałów oraz propozycje obrazów kilku ciekawych artystów. Goście mieli też okazję spróbować sushi czy napić się aromatycznej kawy. – Zależało nam na tym, żeby pokazać jak można używać przedmiotów wystawianych na targach. Stąd np. połączenie sushi z talerzami, zaprojektowanymi specjalnie do kuchni w japońskim stylu.
– opowiada Jakub Kurowski, jeden z organizatorów targów kontury.

Fot. -04

Meble i coś więcej

Dużą popularnością cieszyły się stoiska z meblami. Oferowane stoły oraz krzesła, wykonane zostały z najwyższej jakości stali i litego drewna – a wszystko z dbałością o dopracowanie każdego detalu. Targi dowiodły też, że renowacja i recykling to niesłabnący trend w polskim designie. Najlepiej świadczą o tym przerobione na nowo motory, meble z palet oraz biżuteria z mechanicznych części starych maszyn do szycia. Ważnym elementem na mapie targów były stoiska z oświetleniem, które doskonale zaprezentowało się we wnętrzach Browaru Mieszczańskiego. Lampy koncepcyjne czy wycinane ze sklejki metodą laserową, dodały całej imprezie urokliwego klimatu. Kolejnym ciekawym elementem wydarzenia była prezentacja oferty partnerów targów: wrocławskich Galerii Dizajn BWA oraz Krzywego Komina. Goście mogli poznać plan zbliżających się wystaw i warsztatów, jak m. in. listopadowy Design dla biznesu.

Fot. -05

Kontury. już na wiosnę

Wszystko wskazuje na to, że począwszy od minionej soboty, w kalendarzu wrocławskich wydarzeń pojawiła się nowa, znacząca impreza.– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że targi przyciągnęły tak dużą ilość ciekawych designu ludzi. Udana premiera jest wstępem do cyklicznej imprezy, która z pewnością zostanie poszerzona o dodatkowe elementy. – mówi Jakub Kurowski, organizator konturów. Kolejne targi zapowiada na wiosnę 2015 r.

Źródło: mat. pras.

Nowy kongres online marketing 2014/2015: marketingowy know-how na 2015 rok

Nowy Kongres Online Marketing 2014/2015: Marketingowy know-how na 2015 rok

2 miliony butelek coli i każda inna

2 miliony butelek Coli i każda inna