w

Wymiana ekranu smartfona na zamiennik – czy warto?

Wymiana ekranu smartfona

Ponad 80% Polaków korzysta ze smartfonów. Urządzenia te posiadają szereg przydatnych funkcji, przez co są użytkowane niemalże wszędzie. Niestety, tak częsta eksploatacja powoduje, że smartfony są narażone na uszkodzenia. Najczęstszym z nich jest stłuczenie ekranu.

Oryginalny wyświetlacz nawet za kilkaset złotych

Stłuczony ekran smartfona nie tylko wygląda nieestetycznie, ale nierzadko uniemożliwia też użytkowanie sprzętu. Zdarza się, że kawałki stłuczonego wyświetlacza wykruszają się, a ostre krawędzie kaleczą palce. Ponadto ekran może przestać reagować na dotyk, przez co smartfon staje się bezużyteczny. Bez względu na to, czy pajęczynka na wyświetlaczu jest tylko problemem estetycznym, czy utrudnia lub uniemożliwia używanie sprzętu, każdy właściciel uszkodzonego telefonu chce jak najszybciej go naprawić. Przeszkodą mogą być jednak koszty usunięcia usterki.

Wymiana ekranu w smartfonie to najczęściej wydatek rzędu 200-300 złotych w przypadku modeli ze średniej półki cenowej. W smartfonach droższych, na przykład w iPhone’ach, nowy wyświetlacz oryginalny może kosztować nawet 600 złotych lub więcej. Dodatkowo wymiana wyświetlacza na oryginalny jest możliwa w przypadku produktów Apple jedynie w autoryzowanych serwisach.

Jeżeli nie ma się gotówki na opłacenie wymiany wyświetlacza na oryginalny, można skorzystać z zamiennika. Zamienniki są zakładane w większości serwisów nieautoryzowanych i średnio są 3 razy tańsze niż wyświetlacza oryginalne. Niestety, jakość nieoryginalnych ekranów często jest bardzo niska. Wyświetlane kolory są blade, ekran słabo się podświetla, a niekiedy zdarza się nawet, że część kształtów ma rozmyte krawędzie. Ponadto zamiennik może przyczynić się do przegrzewania się urządzenia, spowolnić działanie oprogramowania bądź przyspieszyć rozładowywanie się baterii. Z tego powodu, jeśli tylko ma się taką możliwość, powinno się korzystać z wymiany wyświetlacza na oryginalny.

Ubezpieczenie pokryje koszty wymiany wyświetlacza

Aby uniknąć konieczności wymiany wyświetlacza na niskiej jakości zamiennik, warto kupić Mobile Phone Insurance. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeżeli dojdzie do uszkodzenia smartfona – nieistotny jest przy tym fakt, w jaki sposób doszło do zepsucia się sprzętu. Ubezpieczenie pozwoli również pokryć koszty naprawy wielu innych usterek, a także pomoże w sytuacji, gdy telefon zostanie skradziony. Co ważne, składka na ubezpieczenie jest niewysoka, a korzyści płynące z jego posiadania – ogromne.

Zobacz też:

Czym zajmuje się copywriter?

Czy warto współpracować z influencerem? Tak – i to przynajmniej z kilku powodów

Strategia komunikacji: LinkedIn w strategii komunikacji marek B2B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień dziecka w google

Dzień Dziecka w Google

Połowa młodych millenialsów jest online cały czas

Połowa młodych millenialsów jest online cały czas