Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wynagrodzenia testerów oprogramowania w 2018 roku

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2018 roku wzięło udział 510 osób pracujących na stanowisku testera oprogramowania, z czego 70% stanowili mężczyźni. 86% uczestników badania ma nie więcej niż przedsiębiorstwach, testerzy oprogramowania zarabiali tam o ponad 50% więcej niż w firmach polskich.

W 2018 roku mediana wynagrodzeń całkowitych testerów oprogramowania wyniosła 5 400 PLN brutto. Połowa badanych zarabiała w przedziale od 4 210 PLN do 7 081 PLN brutto.

Wynagrodzenia całkowite testerów oprogramowania w 2018 roku (brutto w PLN)

 

W tabeli poniżej prezentujemy jak kształtowały się wynagrodzenia testerów oprogramowania w firmach z przewagą kapitału polskiego lub zagranicznego w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Większe zróżnicowanie zarobków wystąpiło w firmach z kapitałem zagranicznym. W tym przypadku im większa organizacja tym wyższe wynagrodzenie. Firmy z przewagą kapitału zagranicznego płaciły więcej. Największa różnica wystąpiła w wielkich przedsiębiorstwach, testerzy oprogramowania zarabiali tam o ponad 50% więcej niż w firmach
polskich.

 

 

W 2018 roku najwyższe wynagrodzenia otrzymywali testerzy oprogramowania pracujący w branży usług finansowych.

 

 

W 2018 roku zarobki testerów oprogramowania we Wrocławiu i Krakowie były wyższe niż w Warszawie.

 

Sedlak & Sedlak wyraża zgodę na publikację niniejszego opracowania pod warunkiem powołania się na źródło: wynagrodzenia.pl oraz zamieszczenie pod artykułem aktywnego linku do strony Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (http://wynagrodzenia.pl/t/ogolnopolskie-badaniewynagrodzen-np) czcionką nie mniejszą niż czcionka użyta w publikacji.

 

Dodaj komentarz