Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Akademia Duckie Deck

Krakowski Duckie Deck od wielu lat łączy rozrywkę z edukacją angażując dzieci na całym świecie. „Uczyć bawiąc” – to powiedzenie najlepiej oddaje istotę pojęcia edutainment. Jednocześnie prezentuje ono odpowiednią hierarchię ważności, wskazując naukę jako cel nadrzędny, a zabawę jako sposób do osiągnięcia tego celu. Hasło to jest dla nas myślą przewodnią, którą od wielu lat, wraz z naszymi partnerami, wcielamy w życie.

Spotkajmy się w Warszawie i Krakowie.

W styczniu i w lutym odbędzie się seria darmowych, kreatywnych warsztatów dla dzieci w wieku 4-10 lat. Od blisko dziesięciu lat zajmujemy się edutainmentem, czyli łączeniem edukacji z zabawą. Stwarzamy warunki sprzyjające efektywnemu przyswajaniu wiedzy.

Warszawa | 16-17 i 23-24 stycznia | Campus Warsaw

Kraków | 6-7, 13-14 i 20-21 lutego | Hub:raum Kraków

Do stworzenia Akademii Duckie Deck zainspirowali nas rodzice, których potrzebom wyszliśmy na przeciw. Z naszą ideą postanowiliśmy wyruszyć teraz dalej i dotrzeć do dzieci w całej Polsce.– Marek Przystaś, współtwórca Akademii Duckie Deck.

Czy to działa?

Mieliśmy okazję sprawdzić to w czerwcu 2015 r., podczas wielkiego festiwalu nauki dla dzieci Duckie Deck z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane przez nas warsztaty bardzo spodobały się rodzicom i dzieciom, dlatego postanowiliśmy je kontynuować. W styczniu Akademia Duckie Deck odwiedzi Warszawę, w lutym zaś zapraszamy do Krakowa. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Warsztaty tego typu są świetnym sposobem na pokazanie dzieciom oraz rodzicom, że nowe technologie to nie tylko bezmyślna zabawa, ale przede wszystkim świetne narzędzie, które można wykorzystać w różnego rodzaju zabawach i edukacji.– mówi Magdalena Kaniowska – metodyk Akademii Duckie Deck.

Atrakcje jakie przygotowaliśmy dostępne będą w dwóch opcjach: warsztaty na zapisy oraz zajęcia otwarte.

Warsztaty na zapisy:

Microsoft – nauka programowania z Minecraft (7-11lat)

Microsoft – nauka programowania z robotem Photon (4-6lat)

Tworzenie filmów animowanych (3-11lat)

Homemade Orchestra – instrumenty homemade (4-11)

Bird Houses – jak zrobić własny karmnik (4-11)

Family Photo – kreatywne portrety rodzinne (4-11)

Huff N Puff – konstruowanie maszyn wiatrowych (4-11)

Trash Toys – tworzenie elektrycznych zabawek (4-11)

Atrakcje dla wszystkich:

– aplikacje mobilne

– labirynty Sphero

– wirtualna maszyna Goldberga

– rollercoaster 3d

– tekturowe gogle z wirtualną rzeczywistością

– elektryczne konstrukcje Little Bits

– muzyczny stół

– wielka dmuchana kaczka 😉

Codziennie uczymy się wielu rzeczy, lecz tylko ułamka z nich uczymy się świadomie. Nasz mózg poznaje świat najlepiej poprzez doświadczenie, a nie poprzez pasywne przyjmowanie wiedzy. Stąd doświadczalna formuła naszych zdjęć. Chcemy rozbudzać ciekawość, inspirować do zadawania pytań i skłaniać dzieciaki do szukania odpowiedzi – mówi Ula Młodnicka – Kornaś z Duckie Deck.

ZAPISZ DZIECKO