w

Analiza cen w Google Shopping – Jak skutecznie monitorować ceny konkurencji

Analiza cen w google shopping
Analiza cen w Google Shopping

Stworzenie biznesu online to dla wielu przedsiębiorców marzenie, wielu z nich chce zarabiać w sieci za pomocą e-commerce. Ten rodzaj biznesu wymaga jednak od nas nie tylko sprzedaży, ale także ciągłego obserwowania rynku i zmiany strategii, aby pozostać w grze. Jednym z narzędzi ułatwiających obserwowanie rywalizacji są narzędzia do monitorowania cen. W dzisiejszym artykule omówimy, jak skutecznie wykorzystać Google Shopping do monitorowania cen i w jaki sposób podejść do analizy danych.

Większość kupujących przed dokonaniem zakupu, porównuje ceny produktów na różnych stronach internetowych. Skorzystanie z Google Shopping to możliwość wyeksponowania swoich produktów w pierwszej kolejności, co przekłada się na zwiększone wyniki sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, że Google Shopping jest jednym z najczęściej stosowanych narzędzi do porównywania cen, warto skorzystać z tego narzędzia jako sprzedawcy.

Analiza cen w google shopping - jak skutecznie monitorować ceny konkurencji

Monitorowanie cen konkurencji w Google Shopping, tak aby móc zaoferować zakup na najkorzystniejszych warunkach to coś, co może zbudować Twoją przewagę.

Analiza konkurencji

Większość sklepów internetowych oferuje swój towar na różnych platformach. Dlatego konieczne jest monitorowanie konkurencji i ich cen. Na szczęście Google Shopping łączy dane z wielu sklepów internetowych, dzięki czemu można łatwo porównać ceny danego produktu na kilku platformach jednocześnie.

Istnieją specjalne narzędzia do analizy nie tyle reklam wyświetlanych w Google Shopping na dane słowo, ale również (a może przede wszystkim) ich cen, które nadal pozostają najważniejszym czynnikiem decyzyjnym.

Niestety ilość powiązań, zmienność rynku, są przeszkodą by analizować taką konkurencje cenową ręcznie. Automatyczny monitoring cen zapewnia Dealavo.

Narzędzie to pozwoli Ci nie tylko na monitoring cen w Google Shopping ale poprzez funckję Dynamic Pricing, na automatyczne wdrażanie cen według wcześniej ustalonych reguł cenowych.

Wykorzystaj analizę kanałów marketingowych

Co więcej, masz możliwość skorzystania z funkcji ROAS Booster, która daje możliwość zaimpementowania dodatkowego feedu wygenerowanego w Dealavo bezpośrednio do Merchant Center!

Tym samym w Dealavo masz wahlarz rozwiązań w postaci:

 • analizy cen występujących w aukcjach google shopping
 • analizy cen występujących w innych kanałach niż Google Shopping
 • analizy cen w sklepach konkurentów
 • automatycznego wgrywania cen do Google Shopping na podstawie analiz Dealavo i ustalonych przez Ciebie reguł cenowych

Analiza cen w google shopping - jak skutecznie monitorować ceny konkurencji

Dealavo zapewni Ci analizę cen konkurencji w różnych kanałach sprzedażowych oraz w samym sklepie, umożliwiając Ci zastosowanie funkcji Dynamic Pricing (dynamicznych cen) w sklepie internetowym

Alternatywa dla Google Alertów

Google Alerts to narzędzie, które pozwala na śledzenie fraz związanych z konkretnymi produktami. Powiadomienia te ukazują się w skrzynce mailowej, gdy w sklepie internetowym pojawi się nowy produkt lub gdy ktoś dokonał znaczącej zmiany w cenie. To doskonała możliwość, aby na bieżąco monitorować ceny produktów.

Jednakże takie alerty możesz konfigurować także w Dealavo, przy czym tych reguł jest więcej. Na bazie swojego doświadczenia Dealavo skonfigurowało kilka typów alertów:

 • Pozytywny trend
 • Negatywny trend
 • Łatwy zysk
 • Sprytny ruch
 • Ekspresowe aktualizacje cen
 • Promocja
 • Podwyżki cen
 • Obniżki cen

Analiza cen w google shopping - jak skutecznie monitorować ceny konkurencji

Alerty cenowe to przydatna funkcja Dealavo, zapewniająca możliwość szybkiej reakcji na zmiany cen na rynku

Osiągnięcie sukcesu w e-commerce wymaga budowania skutecznej strategii marketingowej. Dlatego, warto wykorzystać analizę kanałów marketingowych z Google Analytics.

Można tam znaleźć dane na temat sprzedaży, które pozwolą na określenie, które kanały marketingowe przynoszą najlepsze efekty. Analizując dane z Google Shopping, można określić, które kanały najczęściej przekierowują na naszą stronę, a także, w jakich przypadkach ceny wydają się przyciągać klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, monitorowanie cen z Google Shopping to nie tylko znakomita okazja do zwiększenia sprzedaży, ale również doskonałe narzędzie do analizy rynku oraz konkurencji. Dzięki wykorzystaniu tych narzędzi, przedsiębiorcy mogą przyjąć bardziej efektywne strategie marketingowe, zwiększyć poziom sprzedaży i skutecznie konkurować na rynku. Nie ma znaczenia, czy prowadzisz małą, czy wielką firmę – skorzystanie z analizy rynku i konkurencji to kluczowy element każdego sukcesu w handlu internetowym.

Falsies surreal

Falsies Surreal: Rusza największa kampania Maybelline New York w 2023 z pierwszą w historii wirtualną ambasadorką 

Jak dotrzeć do pokolenia alfa

Jak marketerzy mogą dotrzeć do pokolenia Alfa? Kluczową rolę odgrywają tu platformy tworzące społeczności