Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Facebook: współpraca z zewnętrznymi partnerami mierzącymi efektywność reklam

Ludzie widzą reklamy częściej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego reklamodawcom zależy, aby pomiary efektywności obejmowały różne kanały dotarcia, a ich wyniki były weryfikowane przez zewnętrzne podmioty.

Facebook odpowiada na te potrzeby stale rozwijając współpracę z partnerami oraz zwiększając transparentność pomiarów:

· Dzięki pogłębieniu współpracy z firmą Nielsen, pomiar zasięgu kampanii oraz efektywności w grupie docelowej, mierzony na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych za pomocą narzędzia Digital Ad Ratings (DAR) został rozszerzony o 8 kolejnych rynków i w sumie obejmuje już 25 rynków.

· Współpraca z comScore, która do tej pory obejmowała jedynie pomiar widoczności klipów wideo, została rozszerzona o pomiar zasięgu kampanii na smartfonach i komputerach w grupie docelowej, z wykorzystaniem narzędzia Campaign Essentials (vCE). Rozwiązanie będzie początkowo testowane na rynku amerykańskim.

· Oprócz pomiaru widoczności wideo na Facebooku, do którego z czasem dołączyła możliwość mierzenia wyświetleń filmów na Instagramie, reklamodawcy będą mogli teraz dodatkowo sprawdzić widoczność filmów w sieci Audience Network. Odpowiadać będą za to dwaj partnerzy: comScore oraz Integral Ad Science.

· Facebook zwiększa także integrację z zewnętrznymi partnerami dotyczącą pomiarów widoczności reklam display – firmy comScore, Integral Ad Science i Moat będą mogły mierzyć widoczność zarówno reklam, które częściowo pojawią się na ekranie, jak i tych wyświetlonych w całości.

· W ciągu najbliższego roku do grona zewnętrznych partnerów dołączy DoubleVerify. Po zakończeniu integracji, DoubleVerify będzie w stanie mierzyć zarówno widoczność filmów, jak również pozostałych reklam. Wliczając DoubleVerify, Facebook współpracuje już z 24 globalnymi, niezależnymi partnerami dostarczającymi reklamodawcom wyniki i opracowania, niezbędne przy planowaniu działań reklamowych.

Dalsze informacje o wynikach, współpracy z partnerami, nowych produktach, a także badaniach efektywności, będą publikowane na blogu Measurement FYI.

Więcej informacji na temat dzisiejszych nowości znajdą Państwo na tej stronie.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,