w

Najbardziej popularne gale freak fight w 2022 roku

Fame mma

Gale freak fight z roku na rok zyskują coraz większą popularność, a co za tym idzie, przynoszą dochody ich właścicielom. Zapełniona została w tyn sposób pewna nisza na rynku medialno-sportowym w Polsce. Ludzie lubują się w czytaniu i oglądaniu materiałów na temat życia celebrytów. Dlatego też z zapałem obserwują ich walki podczas tego typu gal.

Fame mma

Obecnie możemy wskazać w naszym kraju trzy najpopularniejsze federacje, które przyciągają niemal podczas każdej edycji na trybuny i przed ekrany coraz większe grono odbiorców. Przedstawię je wam w poniższym materiale. 

Fame MMA, czyli największy gracz na rynku

Jedną z pierwszych i obecnie zdecydowanie najpopularniejszych federacji typu freak fight w Polsce jest Fame MMA. Założona została w maju 2018 roku, a jej twarzami są Wojciech Gola i Michał “Boxdel” Barons’s. Wówczas na polskim rynku na poważnie nie działała jeszcze żadna tego typu federacja, dlatego Fame MMA wpasowało się akurat w lukę w przemyśle rozrywkowym i znakomicie ją wykorzystało. Jako że walki podczas eventów obfitowały w wielkie emocje, a udział brali w nich najbardziej znani influencerzy i twórcy internetowi, stosunkowo szybko na rynku bukmacherskim pojawiło się zapotrzebowanie na zakłady na nie, a także typy graczy. Takowe znajdziecie także u nas. Jeśli interesuje was fame mma obstawianie, to dobrze trafiliście. 

Federacja rozwija się z każdą kolejną galą, a poza samymi walkami oferuje widzom znacznie więcej. Pojedynki przeplatają koncerty, a także losowania nagród i wywiady z uczestnikami eventu. Wszystko to składa się na show, które pokochali kibice. Za sukcesem Fame MMA stoją przede wszystkim także bogate karty walk, podczas których mierzą się zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy. Gale te ogląda zdecydowanie najwięcej widzów, a dochody z nich stale rosną. Federacja na rynek zaczęła wypuszczać także swoje produkty, takie jak choćby batony.

High League – największy konkurent na rynku

Na popularności Fame MMA zaczęły pojawiać się inne gale freak fight, które z gorszym lub lepszym skutkiem starały się ją naśladować. Na najpoważniejszego konkurenta wyrosło High League, którego twarzą został popularny w Polsce raper Malik Montana. Federacja funkcjonować zaczęła dopiero w styczniu 2021 roku, jednak do tamtej pory odbyły się już jej cztery edycje. Przyciągnęły one również spore grono odbiorców. Wiele pomysłów na dobrą sprawę skopiowano z Fame MMA, a to, co miało wyróżniać High League, to jeszcze głośniejszej i bardziej kontrowersyjne nazwiska jej uczestników. Przyznać należy, że na poziomie sportowym dorównuje ona zdecydowanie konkurentowi. 

Jedną z najbardziej znanych zawodniczek tej federacji stała się Aniela “Lil Masti” Bogusz, która swoje walki toczyła zarówno podczas High League, jak i Fame MMA. Lil Masti nie przegrała żadnego pojedynku, dzięki czemu udało jej się zdobyć ogromną popularność, a także rekordową liczbę pasów mistrzowskich. 

Prime Show MMA daleko za rywalami

Zapatrzony w sukces finansowy Fame MMA i High League swoją federację postanowił założyć również polski bokser i zawodnik freak fight Kasjusz “Don Kasjo” Życiński. I tak w październiku 2021 roku powstało Prime Show MMA. Pierwsza gala odbyła się w lutym 2022 roku w Łodzi, choć nie osiągnęła takiego sukcesu marketingowego jak Fame MMA, czy High League. Mimo to pod względem popularności plasuje się ona na podium polskich federacji freak fight. 

Po trzeciej gali Prime Show MMA na Don Kasjo wylała się fala krytyki ze strony włodarzy pozostałych federacji. Zarzucano mu m.in. podkupywanie zawodników i nielegalne praktyki marketingowe w tym zakresie. Z tego powodu Kasjusz Życiński jest obecnie skonfliktowany z Boxdelem, który wkroczył z nim na drogę sądową. 

 

Nielsen wprowadza nowy pomiar reklam telewizyjnych w polsce

Nielsen wprowadza nowy pomiar reklam telewizyjnych w Polsce

Anna kiszka kerris

Anna Kiszka Account Directorem w KERRIS