w ,

Nowe, niesamowite plakaty NASA. Rejs dookoła Wszechświata czas zacząć!

Nowe, niesamowite plakaty nasa. Rejs dookoła wszechświata czas zacząć!

Podróże międzyplanetarne potrafią rozbudzić wyobraźnię. NASA, jak mało która instytucja, wie o tym doskonale. Zazwyczaj przedstawiciele amerykańskiej agencji kosmicznej koncentrują się na technologii, statkach i ich obsadzie. Raz na jakiś czas wypuszczają jednak coś niesamowitego – piękne plakaty grające idealnie na emocjach odbiorców.

W ubiegłym roku serca internautów podbiła seria plakatów promujących kosmiczną turystykę. Zarówno estetyką, jak i treścią przypominały ilustracje z pierwszej połowy XX wieku. Obrazy urzekały zarówno świetnymi nawiązaniami do modernizmu i secesji, jak i hasłami odwołującymi się do rzeczywistości, w której wypad na Wenus, czy odwiedziny na Uranie są faktem. O pierwszej serii plakatów pisaliśmy już tutaj.

Obecnie Laboratorium Napędów Rakietowych (Jet Propulsion Laboratory), czyli oddział NASA zajmujący się bezzałogowymi badaniami Układu Słonecznego, wypuścił kolejną serię plakatów. Trzy pierwsze ilustracje zachęcają do podróży wokół naszego systemu, wizyty na Marsie i odkrywania uroków Enceladusa z jego lodowymi gejzerami. Każda z prac nawiązuje do badań prowadzonych w ramach projektów JPL: misji sond Voyager i Cassini, oraz badań prowadzonych przez roboty takie jak Pathfinder.

Grand_tour. Pdf

Ilustracje powstały w studiu Invisible Creature założonym przez braci Dona i Ryana Clarków. Jak mówią sami autorzy, współpraca z NASA to dla nich duży zaszczyt. Tym bardziej, że sami czuja się spadkobiercami stylu Ala Paulsena, wieloletniego grafika NASA, a prywatnie dziadka braci Clarków.

Nowe grafiki stanowią ledwie przedsmak tego, co zawiera tegoroczny kalendarz wręczany pracownikom amerykańskiej agencji kosmicznej. Choć nie każdy może zostać astronautą, lub pracownikiem naziemnym NASA, wszyscy możemy mieć takie same plakat na ścianach – grafiki w jakości do druku zostały udostępnione do pobrania za darmo na stronach JPL. Prosimy więc założyć hełmy, zapiąć pasy i przygotować się do startu. Kosmos wzywa!

Enceladus-invisible-creature-nasa. 0

The Grand Tour – NASA Poster Animated from Brad Doyle on Vimeo.

[podobne_NASA]

Ama lecha wałęsy na wykop. Pl

AMA Lecha Wałęsy na Wykop.pl

Telekomunikacja i retail na czele największych marek w tv

Telekomunikacja i retail na czele największych marek w TV