Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Ogólnodostępne usługi poligraficzne – kilka słów o usługach i branży

Rozkwit różnorakich usług poligraficznych może być związany z różnymi kwestiami dotyczącymi popularyzacji marketingu, westernizacji naszych społeczeństw oraz globalizacji. Na kanwie nowoczesnego marketingu zaistniało realne zapotrzebowanie na produkty poligraficzne: plakaty wielkoformatowe, ulotki, foldery, roll-upy i wiele innych produktów o głównie marketingowym charakterze. Plakat stał się też sztuką i tożsamo wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie drukowania plakatów i innych podobnych usług.

Jakie są podstawowe techniki druku wielkoformatowego?

Gdy spojrzymy na pewne konkretne rozwiązania w zakresie druku wielkoformatowego, warto sobie uzmysłowić jak tworzone są takiego rodzaju wydruki. W pierwszej kolejności – aparat. Nie może to być zwykła drukarka, a bardzo zaawansowane urządzenie, z którego pomocą możliwe będzie drukowanie na dużych formatach papieru i z zastosowaniem specjalnych farb.

Dominujące obecnie na rynku w przygotowaniu takich produktów jak plakaty wielkoformatowe, billboardy oraz wielu innych są:

  • druk solwentowy,
  • druk offsetowy,
  • druk cyfrowy.

Każda z tych technik różni się czymś między sobą. Powszechnie stosowany druk solwentowy opiera się na zastosowaniu specjalnych materiałów, głównie wykorzystujących polichlorek winylu oraz atramenty, które oparte są na rozpuszczalnikach i zawartych w nich pigmentach. Jest to bardzo efektywna technika, gwarantująca wysoką trwałość uzyskiwanych wydruków – zarówno pod katem odporności na promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie podczerwone, światło słoneczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Wadą tych rozwiązań jest jedynie nieco niższa precyzja i rozdzielczość, niż ta możliwa do uzyskania drogą klasycznego druku atramentowego. Nie jest to jednakowoż specjalne ograniczenie i kłopot dla nikogo w przypadku dużych rozmiarów wydruku.

Komu zlecić drukowanie wielkoformatowe?

Wydruk w dużych formatach zlecić można profesjonalnym zakładom zajmującym się poligrafią. W zakresie ich obowiązków leży przede wszystkim zastosowanie właściwych technik druku, wraz z technikami zabezpieczenia wydruków – np. poprzez laminowanie powierzchni. Zakłady takie jak avatar.pl wykorzystują innowacyjne technologie w zakresie projektowania, opracowywania materiałów i wydruku wielkoformatowych materiałów poligraficznych. W ofertach wielu podmiotów znajdują się również specjalistyczne techniki druku – np. na materiałach nietypowych: metalu, drewnie, papirusie i innych. Dzięki profesjonalnym usługom poligraficznym możemy cieszyć się nowoczesnymi reklamami, informacjami oraz lepszą estetyką wielu miejsc.

 

 

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *