w

Pornhub rozwścieczył…producentów parmezanu

pornhub rozwścieczył...producentów parmezanu 1

Włosi swojej kuchni bronić będą jak niepodległości, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi robienie pośmiewiska z narodowego skarbu – sera Parrmigiano-Reggiano. Zamach na tę świętość przeprowadził serwis Pornhub, ktory teraz musi liczyć się z pozwem.

Konsorcjum Sera Parmigiano-Reggiano zapowiedziało podjęcie kroków prawnych przeciwko właścicielom serwisu Pornhub w związku z umieszczeniem ich produktu w wulgarnym kontekście w najnowszej reklamie.

W spocie promującym usługę subskrypcyjną Pornhub Premium pojawia sią para robiąca zakupy w supermarkecie. W pewnym momencie ich wzrok przykuwa ser i mężczyzna mówi do kobiety A może weźmiemy ten dojrzewający ser Parmigiano-Reggiano…To podobno Pornhub Premium wśród serów”.

Adwokaci organizacji już pracują nad sposobem pociągnięcia serwisu do odpowiedzialności za obrazę sera i, pośrednio, również jego producent, którzy, jak głosi oświadczenie wydane w tej sprawie, poczuli się (nomen-omen) zniesmaczeni sytuacją.

Afery być może by nie było, gdyby w reklamie zamiast słów Parmigiano-Reggiano, czyli nazwy bardzo konkretnego gatunku sera chronionego znakiem towarowym, użyto określenia „parmezan”, ogólnie opisującego grupę twardych serów podpuszczkowych. Serowe konsorcjum nie zgadza się na zamianę i zaapelowało o całkowite wycofanie reklamy z dystrybucji.

Inne reklamy Pornhub Premium, tym razem bez serowych kontrowersji, znajdziecie poniżej:

Co myślisz?

monitoring reklamy w wydaniach tabletowych - lipiec 2015 7

Monitoring reklamy w wydaniach tabletowych – lipiec 2015

trzy twarze portera bałtyckiego 8

Trzy twarze Portera Bałtyckiego