w

Prime Property Prize 2022 dla wrocławskiej Renomy – ikony modernizmu

Prime property prize 2022 dla wrocławskiej renomy
Prime Property Prize 2022 dla wrocławskiej Renomy

Renoma, wrocławska ikona modernizmu należąca do Globalworth, została nagrodzona w tegorocznej edycji konkursu Prime Property Prize w kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej. Jury doceniło I etap przebudowy Renomy, której efektem jest m.in. nowe, północne atrium. Odmieniona Renoma otworzy się na miasto, stanie się jego żywą, integralną częścią, przyciągającą mieszkańców Wrocławia, a także lokalny i międzynarodowy biznes. Finał prac zaplanowany jest na I kwartał 2023 roku.

Prime Property Prize 2022 dla wrocławskiej Renomy

Ogłoszenie zwycięzcy miało miejsce podczas uroczystej gali towarzyszącej konferencji Property Forum. Statuetkę na uroczystej gali, w imieniu inwestora odebrał Łukasz Duczkowski, Head of Investments w Globalworth Poland.  Nagroda dla wrocławskiej Renomy została przyznane za I etap metamorfozy kultowego budynku. Ocenie poddano jakość projektu, czas realizacji inwestycji, nowatorskie rozwiązania, architekturę, a także wpływ oddziaływania budynku na środowisko i gospodarkę regionu.
Ta nagroda, a także zainteresowanie ze strony naszych klientów i najemców pokazują, że decyzja o przebudowie Renomy była dobra decyzją. Pierwszy etap metamorfozy za nami, jesteśmy bardzo dumni z efektów. Mamy nadzieję, że finalny efekt prac, który zaprezentujemy na początku przyszłego roku, również spotka się z takim uznaniem

– Łukasz Duczkowski, Head of Investmenst w Globalworth Poland.

Celem konkursu Prime Property Prize jest wyłonienie tych firm oraz projektów, które miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych.

Pierwszy etap metamorfozy Renomy  

Pod koniec marca do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy – atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Jej właściciel i zarządca, firma Globalworth, odtworzył oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie.

Pierwszy z nich ozdobiły już biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby ludzkich głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

Po metamorfozie, której zakończenie planowane jest w I kwartale 2023 roku, Renoma zaoferuje blisko 35 tys. mkw. powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione również gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu.

Najemcy otrzymają też dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe. Renoma jest również przyjazna środowisku – obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.

Magda gessler w kampanii reklamowej

Magda Gessler w kampanii reklamowej AleRabat

Wojciech mann w nowej kampanii olx

„Ja o pracy wiem jedno: jak ci nie pasuje, to ją zmień”, czyli Wojciech Mann w nowej kampanii OLX