w ,

Przeczytać książki, które nigdy nie powstały

Przeczytać książki, które nigdy nie powstały

„Dzieła” autorstwa Kasi Cichopek, Perfekcyjnej Pani Domu czy biografia Justina Biebera, to pozycje książkowe, które powstać nigdy nie powinny. W kontrze do autorów obrażających inteligencje przeciętnego czytelnika swoją twórczością stoją ci, którzy mogliby stworzyć bestseller bez większego trudu . Mogliby, lecz tego nie zrobili – w końcu kto nie przeczytałby chętnie mądrości Andy’ego Warhola, Lance’a Armstronga lub nowego dzieła… Jezusa Chrystusa?

Tyler Adam Smith, uczęszczający do School of Visual Arts w Nowym Jorku przygotował projekt, który pokazuje, że istnieją książki, które powinny powstać, a z jakiegoś powodu tak się nie stało. Jakich autorów miał na myśli?

Pisaliśmy już o książkach w reklamie oraz o projekcie kierunek:biblioteka ukazującym nietypowy design polskich bibliotek. Tym razem, z okazji dnia bibliotekarza, który obchodziliśmy w ostatni czwartek, przeglądamy najciekawsze projekty Tylera Adama Smitha .

1. Lance Armstrong to znany amerykański kolarz, przez lata odnoszący sukcesy w sporcie. Jak się okazało niespełna dwa lata temu, jego zwycięstwa osiągnięte były nieuczciwie, a na skutek stosowanego dopingu wszystkie zwycięstwa od 1998 roku anulowano. Wielu z pewnością chętnie przeczytałoby książkę, w której na ten temat wypowiada się sam zawodnik.

Admonkey books 1

 

J.K.Rowling zasłynęła dzięki serii powieści o Harrym Potterze. Teraz próbuje pójść w innym kierunku, pisząc również książki dla dorosłych. Została jednak trwale zaszufladkowana jako „matka” magii i pisarka dla dzieci i młodzieży. Nam również się wydaje, że chętnie odcięłaby się od dotychczasowych publikacji, gdyby tylko miała taką możliwość.

Admonkey books 2

3. Praktyczne rady modowe od Coco Chanel, kultowej projektantki i twórczyni zapachu popularnego do dziś – Chanel No. 5. Która Pani pogardziłaby takim poradnikiem?

Admonkey books 3

4.George R. R. Martin to twórca kultowej powieści Gra o tron znanej z nieprzywidywalnych zwrotów akcji i uśmiercania bohaterów, których odejścia nikt się nie spodziewa.

Tumblr_moml76hkxb1sot1eqo1_500

5. Przez większość kojarzony wyłącznie jako twórca słynnych puszek zupy Campbell’s – Andy Warhol, amerykański przedstawiciel kultury pop-artu, lubujący się w wyrażaniu sztuki poprzez proste przedmioty. Przez lata uważany jako osoba drwiąca z kapitalizmu, tymczasem on sam twierdził, że kultura masowa i amerykański konsumpcjonizm go intryguje. Kuszący kapitalizm w jego wykonaniu mógłby odkryć zupełnie nowe wymiary tego wyrażenia.

Admonkey books 5

6. Sigmund Freud – bez wahania pozycja, której niejeden nie mógłby się doczekać 🙂

Admonkey books 6

7.Lubię pracować z ludźmi, którzy mają konkretny cel i konsekwentnie do niego dążą , czy: wiadomo, jak to jest z dziećmi sławnych ludzi: nigdy nie ma gwarancji, że talent dziedziczy się w genach. Czasami jedyne, co taki delikwent ma do zaoferowania, to nazwisko tatusia czy mamusi. To tylko niektóre ze słynnych powiedzeń Billy’ego Murraya, amerykańskiego aktora filmowego, pisarza i komika. Znany z wyjątkowo trzeźwego osądu rzeczywistości, jak na gwiazdę filmową, mógłby zainspirować swoją książką wiele osób. Zwłaszcza tych, którym woda sodowa omyłkowo uderzyła do głowy.

Admonkey books 7

8. Richard Branson to brytyjski miliarder, zajmujący czwartą pozycję na liście najbogatszych Brytyjczyków. Po tym jak założył firmę o profilu turystycznym postanowił, że tradycyjne podróże nie są maksimum jego aspiracji. Teraz nowopowstałe Virgin Galactic ma w przyszłości oferować loty i misje kosmiczne, a z czasem również turystyczne loty kosmiczne. Lecimy?

Admonkey books 8

9. Albert Einstein – co to dla niego wymyślić kolejny wzór, tym razem na miłość?

Admonkey books 9

10. Jezus Chrystus jako autor nowej wersji Biblii – tego chyba nie trzeba komentować 🙂

Admonkey books 10

Podbij piątek do potęgi z samsug galaxy s5

Podbij piątek do potęgi z Samsug Galaxy S5

Less is more: skuteczny storytelling przy minimum treści

Less is more: skuteczny storytelling przy minimum treści