w ,

Jakie stanowiska w branży IT są atrakcyjne dla juniorów? Warto zainteresować się obszarem Testingu

Praca w IT kojarzy się z wysokimi zarobkami i dużymi możliwościami rozwoju. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób rozważa pracę w tym zawodzie. Jakie stanowiska najlepiej brać pod uwagę? Liczne oferty pracy dla juniorów w obszarze Testingu to wyraźny znak, że specjalizacja QA może być dobrym kierunkiem.

Aż 30% ankietowanych rozważa pracę w QA

Według raportu międzynarodowej firmy Evolution już ¼ Polaków myśli o zmianie branży na IT. Natomiast 30 proc. ankietowanych bierze pod uwagę obszar Testingu (QA), co ciekawe czystym programowaniem zainteresowanych jest 19 proc. ankietowanych. Jak wynika z danych No Fluff Jobs, 9 proc. ogłoszeń publikowanych w tym serwisie, dotyczy obszaru Testingu, natomiast 1,5 proc. ofert skierowanych jest do juniorów QA.

Jak wynika z danych No Fluff Jobs, w okresie od stycznia do września 2022 roku 9 proc. opublikowanych w tym serwisie ogłoszeń dotyczyło kategorii Testing. Jednocześnie 16 proc. ze wszystkich ofert skierowanych było do juniorów różnych kategorii, a już 1,5 proc. do juniorów QA.

Obszar Testingu jest coraz częściej wybierany przez osoby bez doświadczenia w IT, a które chciałyby wejść w tę branżę. Jest to spowodowane nie tylko nieco niższym progiem edukacyjnym wejścia w ten obszar, ale również faktem, że specjalizacja QA łączy w sobie wiele kompetencji, które mogą być dobrym fundamentem w zdobywaniu doświadczenia w innych kategoriach. Widząc zainteresowanie tym obszarem, ale również nasze potrzeby, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i organizujemy całkowicie darmowy bootcamp online, po którym najlepsi uczestnicy znajdą u nas zatrudnienie na stanowiskach QA. Wszystkich zainteresowanych udziałem w  Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy do zapisów, które będą trwały do 3 października –  komentuje Konrad Bromiński, Senior HR Manager z Evolution.

Liczne oferty pracy dla specjalizacji QA i atrakcyjne zarobki – junior zarobi od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT

Mediany górnych i dolnych widełek wynagrodzeń QA w przypadku umów B2B (kontrakt) wyglądają następująco: poziom junior od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT, mid od 12 do 18 tys. złotych netto + VAT i senior od 17 do 23,5 tys. złotych netto + VAT. Natomiast w przypadku umów o pracę: junior od 5 do 8 tys. złotych brutto, mid od 10 do 14,5 tys. złotych brutto i senior od 14 do 19 tys. złotych brutto

Ważne są zdolności komunikacyjne i znajomość języków programowania

Jedne z najczęściej wymienianych kompetencji, jakich oczekują pracodawcy od kandydatów to znajomość języka angielskiego, zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów. Jeśli chodzi o języki, w ofertach najczęściej pojawiają się sql, java, python, javascript oraz znajomość oprogramowania Jira.

Quality Assurance Automation Bootcamp – rozwiązanie dla osób zainteresowanych pracą w QA

Quality Assurance Automation Bootcamp jest dla ambitnych osób, które chcą nauczyć się podstaw testowania, automatyzacji testów oraz najlepszych narzędzi i frameworków, które dadzą im solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w Quality Assurance Automation.  Uczestnicy mogą liczyć na wiele angażujących wykładów na żywo i ciekawych zadań domowych. Wszyscy otrzymają też wsparcie od doświadczonych inżynierów QA, którzy pokażą im odpowiednie kierunki rozwoju i będą ich wspierać w tej podróży.

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia bootcampu, a  uczestnicy, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w trakcie nauki, otrzymają propozycję dołączenia do zespołu Evolution jako specjaliści Quality Assurance.

Nauka w ramach bootcampu będzie trwała od 24 października do 16 grudnia

Czy marki odzieżowe finansują wojnę w ukrainie?

Czy marki odzieżowe finansują wojnę w Ukrainie?

Publicis groupe wzmacnia zespół investment & trading

Publicis Groupe wzmacnia zespół Investment & Trading